Proteklog vikenda u Sloveniji se igralo 2. kolo 1. SFL-a.

Derbi kola odigrali su FK Dobovec i FC Litija. Sasvim iznenađujuće, Dobovec je prelako pobijedio FC Litiju – bilo je 6: 1. Litija je golom Brazilca Arnona povela 0: 1, ali je Dobovec do kraja susreta preokrenuo rezultat u svoju korist. Žiga Čeh postigao je tri pogotka (dva iz deseteraca), dok su po jedan dodali Vedran Matošević, Tihomir Novak i Luka Perić.
Video meča možete pogledati na ovom linku (FK Dobovec)

Zasluženo i nakon svih problema Sevnice na početku sezone, momčad FC Ptuj slavila je u obračunu s domaćom momčadi. U dinamičnoj utakmici u gradu uz Savu rezultat je bio 4: 8 za goste iz najstarijeg grada u Sloveniji. Ptuj je brzo rekao s 0: 3 (Ručna, Klinc, Pihler), Drobne je zabio za Sevnicu i semafor je pokazao 1: 3. Do kraja poluvremena još po jedan pogodak na svakoj strani (Kneževič za Sevnicu, Gajser za Ptuj) i rezultat poluvremena 2:4. Isto toliko golova postignuto je i u drugom dijelu. Za Sevnicu su pogađali Lužar i Drobne, dok su za Ptuj pogađali Gajser, Gašparič, Bukovec i Lah. Zaslužena pobjeda Ptuja, iako je Sevnica u igri napredovala u odnosu na prvo kolo.

U dvoboju novinca u 1. SFL natjecale su se ekipe ŠD Mlinše i FK Dobrepolje. Na poluvremenu su gosti vodili 1: 2. Džombič je u prvom poluvremenu zabio za Mlinše, a Škulj dva puta za Dobrepolje. U drugom poluvremenu prevladava momčad ŠD Mlinše i preokret za drugu pobjedu u sezoni. Močnik Guna je u drugom poluvremenu zabio dva puta, a po jednom Kvartič i Lipovšek.

Vjerojatno je bilo najnapetije na Vrhniki. Natjecale su se ekipe Siliko Vrhnike i KMN Bronx Škofije. Posljednjih godina gosti su bili nepovoljni protivnik momčadi s Vrhnike, što su i pokazali u posljednjoj međusobnoj utakmici. Klinc i Zajc zabili su za vodstvo Bronxa s 0: 2, Siliko se vratio u igru ​​golom Popovića. Do kraja poluvremena postignuta su još po dva pogotka sa svake strane, Klinc za Bronx i autogol Peroše za Siliku. Rezultat na poluvremenu 2: 3 za Bronx. U drugom dijelu Vesel je ubrzo zabio za izjednačenje, a Čosić se pobrinuo za preokret domaćih. Konačan rezultat 4: 4 postavio je Đurič u 32. minuti i pobrinuo se za podjelu bodova u derbiju ove dvije momčadi.

Prvu pobjedu u novoj sezoni izborila je i momčad KMN Oplast Kobarid u gostima kod KMN Tomaž Šic bar. Domaćin je poveo nakon pogotka Klemenčiča, ali onda je uslijedilo pet golova gostiju iz Posočja. Jedan za drugim dva puta su pogađali Mohorič A., jednom Mohorič M., Uršič i Žarič. Domaćin je pogotkom Kukovca smanjio na 2: 5, konačan rezultat postavio je Žarič svojim drugim pogotkom večeri.

Rezultati 2. kroga 1. SFL:
FK Dobovec – FC Litija 6:1 (3:1)
0:1 Arnon (3.), 1:1 Matošević (9.), 2:1 Čeh (15./10m), 3:1 Čeh (20./10m), 4:1 Čeh (22.), 5:1 Perić (31.), 6:1 Novak (34.)

KMN Sevnica – FC Hiša daril Ptuj 4:8 (2:4)
0:1 Ručna (7.), 0:2 Klinc (11.), 0:3 Pihler (11.), 1:3 Drobne (12.), 1:4 Gajser (14.), 2:4 Kneževič (16.), 2:5 Gajser (27.), 3:5 Lužar (28.), 3:6 Gašparič (30.), 3:7 Bukovec (32.), 3:8 Lah (33.),4:8 Drobne (36.)

ŠD Mlinše – Futsal klub Dobrepolje 5:2 (1:2)
0:1 Škulj (4.), 1:1 Džombič (7.), 1:2 Škulj (19.), 2:2 Močnik Guna (22.), 3:2 Močnik Guna (23.), 4:2 Kvartič (29.), 5:2 Lipovšek (30.)

Siliko Vrhnika – KMN Bronx Škofije 4:4 (2:3)
0:1 Klinc (3.), 0:2 Zajc (7.), 1:2 Popović (10.), 1:3 Klinc (16.), 2:3 Peroša (18./ag.), 3:3 Vesel (22.) 4:3 Ćosić (24.), 4:4 Đurič (32.)

KMN Tomaž Šic Bar – KMN Oplast Kobarid 2:6 (1:3)
1:0 Klemenčič (3.), 1:1 Uršič (9.), 1:2 Mohorič A. (17.), 1:3 Mohorič M. (19.), 1:4 Mohorič A. (24.), 1:5 Žarič (26.), 2:5 Kukovec (29. ), 2:6 Žarič (40.)