U četvrtom kolu Prve Futsal Lige Srbije, novi prvoligaši…

U stilu nekadašnjeg vaterpolo šampiona iz Bečeja, KMF “Bečej 2003” je sa 14 pogodaka u dva kola potopio obe prvoligaške ekipe iz Niša. Posle Winter Sporta u Nišu koji je savladan rezultatom 5:2, ekipa koju sa klupe predvodi legenda futsala Igor Šošo je kod kuće savladala Kalču iz Niša, napunivši mrežu gostiju do vrha. Iako oslabljeni i jedni i drugi rezultat od 9:0 nije zanemarljiv. Trostruki strelac bio je Jovanović, po dva gola postigli su Golub i Novaković, dok su se po jednom u strelce upisali Vadaski i Stanojević. Sa druge strane, južnije od Dunava, momci sa Drine, prošlogodišnja odmah iza Bečeja drugoplasirana ekipa u Drugoj Futsal Ligi Srbije, KMF “Loznica-Grad 2018”, gazi sve redom. U znatno izmenjenom sastavu i pojačani u odnosu na prošlu sezonu, Lozničani su “polovično” potopili KMF “Zemun Samo Pravo” sa pet golova u mreži u prvom poluvremenu. Da su umesto okvira gola domaćeg golmana pogađali mrežu, rezultat bi bio još ubedljiviji i možda bi u još većoj euforiji i naletu očekivali derbi protiv šampiona Srbije ekipe KMF “FON” I sigurnije branili za sada neprikosnoveno prvo mesto, mada su i ovako nokautirali i bacili Zemunce na pod i dali im do znanje da im je vreme za otrežnjenje, pošto su posle četiri utakmice čvrsto prikovani za dno tabele bez bodova zajedno sa Kalčom. U sledećem kolu KMF “Zemun Samo Pravo” gostuje Konjarniku koji nije uspeo da u gostima iznenadi KMF “Ivanjicu”. Viđena je tvrda utakmica između dva stara znalca u kojem je sve rešeno već u 22.minutu pogotkom Jovanovića nakon 2:2 na poluvremenu. U Nišu ekipa KMF “Vranje” je na iskustvo i zahvaljujući početničkim greškama u odbrani Winter Sporta uspela da se isčupa i spase poraza uz treću pobedu iz isto toliko odigranih mečeva. Nakon početnog vođstva Vranjanaca pogotkom Jovanovića, fino skockana renovirana ekipa Winter Sporta, dolazi do najpre izjednačenja pogotkom za naslovne špice Maksimovića a zatim i vođstva od 2:1 preko Arsenijevića koji se znalački našao na drugoj stativi i lagano usmerio loptu u mrežu gostiju. Mogle su Nišlije stići i ranije do preokreta i možda i većeg vođstva da su iskoristili šanse u neobjašnjivom padu koncentracije i donekle na momente konfuznoj igri gostiju. Međutim po starom napisanom pravilu, za promašaje stiže kazna. Najpre Janjić postiže pogodak u mrežu nemoćnog golmana Đorđevića posle jeftino prodatog prekida a nedugo zatim, posle izvedenog auta i još jednog fantastičnog pogotka viđenog na ovoj utakmici, Trajković postiže ispostavilo se pobedonosni pogodak za Vranje.