Na otvaranju 17. kola Prve futsal lige Srbije Ekonomac je opravdao ulogu favorita protiv Jastrepca i ispratio je goste u Blace sa osam golova u mreži.

Izabranici Predraga Rajića ušli su fenomenalno u meč i već posle 72 sekunde imali su dva gola prednosti, a oba pogotka postigao je Sorokin. Posebno lep bio je drugi gol Ukrajinca koji je topovskim udarcem levom nogom krunisao akciju iz kornera. Do odlaska na odmor pogodio je i Ivanković i to posle serije sjajnih driblinga pa je već do poluvremena bilo jasno da se Jastrepcu smeši rezultatska katastrofa. Pokušavali su Blačani da postignu bar jedan pogodak, ali je igra Ekonomca izgledala šampionski i to je rezultovalo ubedljivom pobedom od čak 8:0. U 26. minutu Perić je u gol pretvorio sjajnu asistenciju Andreje Stojčevskog, jednog od najtalentovanijih igrača u regionu, a posle Perića mrežu Jastrepca zatresli su još Sorokin, Tales, Viktor Ugo i Igor, a posebno lep bio je poslednji pogodak na utakmici kada su izabranici Predraga Rajića serijom kratkih pasova odradili akciju iz udžbenika, a na maestralan način završio je najiskusniji Brazilac u kragujevačkom velikanu. Na kraju, ubedljivih 8:0 i još jedna recka u nizu Kragujevčana koji za remi ili poraz u domaćem šampionatu ne znaju godinama. Detalje sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta, a trenutno stanje na tabeli prvoligaškog karavana izgleda ovako: