Derbi meč 20. kola Druge futsal lige Srbije odigrali su SAS i Zemun Samo pravo.

Pred oko 300 gledalaca u ‘Kristalnoj dvorani’ viđena je sjajna utakmica, uz puno bure i nekoliko preokreta, a finiš je doneo rasplet kakav ne bi režirali ni doajeni filmske industrije poput Hičkoka, Almodovara, Tarantina ili Dejvida Linča. Prvi do gola stigli su gosti i to preko ‘zemunskog Džejmija Vardija’, Miloša Mandića u 3. minutu. Ipak, malo oštrija igra Zemunaca dovela je do toga da već u 15. minutu sudijski tandem Spasić – Stanković dosudi šesti prekršaj i kazneni udarac za domaćina koji je korpulentni Savo Delić pretvorio u pogodak. Sam finiš prvog poluvremena doneo je novu radost domaćim navijačima jer je Vukoje savladao nekadašnjeg reprezentativca Srbije, Stefana Filipovića za 2:1. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već u 24. minutu gosti dolaze do izjednačenja i to preko igrača zbog kog publika i dolazi u hale širom naše zemlje, Elvisa Ramadanija. Ušlo se u nervoznu završnicu u kojoj Zrenjaninci u 33. minutu stižu do novog gola, ovog puta preko Radenkovića. Krenuli su gosti na sve ili ništa i u poznatoj floskuli “il’ pukovnik il’ pokojnik”, postali su pukovnici jer je prvo Ramadani u 38. minutu doneo izjednačenje, a onda ‘dorćolski bombarder’ Nikola Lekić (čiji pogodak možete videti na početku teksta) i pojačanje iz Partenona, Dušan Majstorović u poslednjem 40. minutu, pobedu za konačnih SAS – Zemun Samo pravo 3:5. Ovim trijumfom Zemunci su se vratili na čelo tabele drugoligaškog karavana i ukoliko slave u poslednja dva kola protiv Bečeja i Banjice obezbediće direktan plasman u elitni rang. SAS, koji je u finišu ostao bez trenera Milivoja Batinice koji je, kako je u zapisniku napisano, isključen zbog učestalih prigovora, pokušaće u poslednja dva meča protiv Ekonomista i Sopota da stigne do pozicije tri koja vodi u baraž za viši rang. Trenutno stanje na tabeli Druge futsal lige Srbije izgleda ovako: