Odigrane su tri utakmice sedmog kola Druge Futsal Lige Srbije u…

Tri meča Druge Futsal Lige Srbije odigrana su večeras. Vodeći Ekonomac iz Kragujevca, nastavlja sa dobrim igrama i rezultatima i čvrsto drži prvo mesto na tabeli preskočivßi još jednu stepenicu ka povratku u elitu. Nije domaćem Paležu bilo dovoljno ni to što je ovo veče imao raspoložene dvostruke strelce Perišića i Stojkovića, koji su posle ranog vođstva Kragujevčana preko Akija Stojčevskog, sa 0:1 preokrenuli rezultat na 4:1 u korist Paleža u 13.minutu. Ekonomac kreće na sve ili ništa i  igruom sa pet igrača u polju, koja im se isplatila nakon pogotka Stojčevskog I dva pogotka Marinkovića  vraća se u igru na poluvremenu. U nastavku u 29.minutu gosti pogotkom Stojanovića dolaze u vođstvo od 4:5 da bi minutt kasnije domaćin izjednačio. Nakon toga, Ekonomac preko Tanaskovića, Brdara i Digića postiže tri pogotka u 33., 36. i 37.minutu za konačan rezultat od 5:8 (4:4) I nova tri boda.
Tisi Nišava i “Šivara” nisu predstavljale problem da razbiju granitnu odbranu ekipe KMF “Gvozdeni puk” i odnesu bodove u Novi Bečej. Najviše zahvaljujući trostrukom strelcu Papoviću, koji je u 8.minutu načeo domaći tim. Poveli su Novobečejci sa tri gola razlike u 15.minutu za odlazak na poluvreme. Smanjuju domaći na dva razlike ali i gosti uzvraćaju, naizmenično od 1:3 pa do 2:5 u 36.minutu se održava razlika od tri gola. Od 37.minuta i 2:6 za Tisu, pa do 40.minuta viđeno je još 4 pogotka za konačnih 4:7.

Da utakmica nije gotova dok se ne oglasi sirena odnosno sudijska pištaljka, po ko zna koji put u zadnjim sezonama iskusila je “luda družina” iz Zrenjanina. Zahvaljujući Lojpuru, trostrukom strelcu na ovoj utakmici i strelcu fantastičnog pogotka posle slobodnog udarca u 2.minutu, kada je golman gostiju Margetić samo pogledom ispratio loptu u mrežu, mislilo se posle poluvremena i konstantnog vođstva u nastavku meča, bodovi ostati u Zrenjaninu. Međutim, da je lopta okrugla, “studenti” posle konstantnog vraćanja u meč, pokazuju 16 sekundi pred kraj. Umesto da iznesu loptu i privedu utakmicu kraju, makar sistemom što dalje od gola, poigravanjem Tomina i očekivanjem faula pred svojim golom, isti gubi loptu i omogućuje gostima da matiraju zaspalog Rodića. Još jedan napad je ostao devet sekundi pre kraja kada gosti kreću ponovo sa igračem-golmanom, ali opet, ovoga puta cela odbrana SAS-a, spava i 2 sekunde pre kraja Beograđani stižu do izjednačenja i možda najrlealnijeg rezultata. Sa jedne strane slavlje, sa druge opravdana ljutnja trenera i vrsnog futsal stručnjaka trenera domaćih. KMF”SAS”-  KMF”Student” 6:6 (2:1).