Prvi meč finala Prve Futsal Lige Srbije između KMF FON i KMF Novi Pazar…

U USC Šumice, viđen je meč dostojan finala i dvoboja dve najbolje plasirane ekipe na kraju regularnog dela prvenstva Prve Futsal Lige. Od samog starta, FON kreće silovito i napadački što rezultira pogotkom Lazića u 9.minutu. Kao da je vođstvo domaćih tgnulo Novi Pazar koji preuzima terensku inicijativu. Međutim, neiskoristivši pad u igri FON-a, propustivši par izglednih prilika, dozvoljavaju domaćinu, da svojim prvim pogotkom na utakmici, sjajnim volej udarcem posle prekida iz auta, Pešić dovede svoju ekipu na dva gola prednosti u 15.minutu.

Iako su bili u rezultatskom zaostatka, gosti su imali veći posed lopte i više šansi za pogodak, međutim i posle pogođene prečke, do kraja poluvremena ostaje 2:0.

Osokoljeni šansama pred kraj poluvremena, gosti agresivnije kreću u drugi deo utakmice i već u 2.minutu nastavka preko snalažljivog Aleksića,  koji je posle pogođene stative uspeo da ponovo da uputi loptu u mrežu domaće ekipe, uspevaju da smanje na 2:1. Gosti u nastavku i dalje agilniji, stvaraju šanse ali ih ne materijalizuju.

Posle evidentnog pada koncentracije u igri, domaći, nakon akcije sa Lazićem preko Pešića u 26. minutu vode sa 3:1.

Gosti i dalje atakuju te svoju dobru igru krunišu preko Stojčevskog koji razornim udarcem iz daljine, šalje loptu u mrežu domaćih u 34. minutu za rezultatski zaostatak od jednog gola. Međutim ni to nije bilo dovoljno gostima za preokret. U dva minuta, Pešić najpre posle akumuliranog prekršaja, ne pogađa mrežu gostiju iz KU sa 10 metara a odmah zatim postiže svoj treći pogodak a četvrti gol za domaće. Ovaj period igre potpuno pripada domaćinu, Mihić par desetinki sekundi kasnije stavlja tačku na meč lobujući Hota, za konačnih 5:2. Iako su do kraja igrali sa golmanom igračem u polju, gosti nisu uspeli da promene rezultat, tako da je posle prvog meča, KMF FON poveo u finalnoj seriji sa 1:0, rezultatom 5:2 (2:0).

Novi susret je u sredu od 19:00 časova na istom parketu.

FON – NOVI PAZAR 5:2 (2:0).