Ekipa KMF FON je u majstorici savladala tim Novog Pazara i tako…

Ekipa KMF FON iz Beograda je novi šampion Prve Futsal Lige Srbije, pošto je u majstorici play-offa savladala tim KMF Novi Pazar rezultatom 5:3 i tako pored šampionskog prstena izborila učešće u UEFA Futsal Ligi Šampiona sezona 2021 /2022.

Utakmica dostojna finala, pre svega zbog velikog uloga koju je nosila. Bilo je tu svega, i futsala i čarki na terenu i na klupama, ali na kraju svega, pobedio je futsal. Napokon pred publikom koja je ipak i uživala u kreacijama futsalera obe ekipe sastavljene od reprezentativaca i iskusnih bivših internacionalaca. Poveli su gosti već na početku meča preko Vukadinovića. Izjednačio je ubrzo FON golom Uroša Krasnića. Potom autogolom Mutavdžića i poveo sa 2:1. Rano su i jedni i drugi došli u opasnu zonu akumuliranih prekršaja. Dva udarca sa 10 metara imali su domaći u prvom poluvremenu. Prvi je odbranio golman gostiju Mujović, dok drugi u poslednjem minutu prvog poluvremena nije uspeo da zaustavi Laziću Hot, koji je ovoga puta bio na golu tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 3:1.

I u drugom delu utakmice, ista slika na terenu. Prava “rovovska”borbs u kojoj su se bolje snašli borbeni gosti koji sa dva brza gola Vukadinovića i Stojčevskog se vraćaju u meč i izjednačavaju rezultat na 3:3. Na 4:3 povisuje Marko Radovanović. Do 36.minuta,ređale su se šanse na obe strane. Četiri minuta pre kraja, trener gostiju uzima tajmaut i nakon toga kreće sa 5 igrača u fazi napada, opterećeni dodatno i petim akumuliranim prekršajem. Nisu uspeli gosti da stvore za preostalo vreme šansu za izjednačenje, tako da se u poslednjim sekundama meča, posle greške gostiju Krasnić ušetao u mrežu sa loptom za veliki uspeh i slavlje domaćih i duplu krunu FON-a. Naravno da ovakve utakmice, ne mogu proći zbog velikog naboja koje nose, bez trećeg poluvremena u kojem smo prisustvovali i neočekivanoj borbi “sam protiv svih” u kojoj je viđen i jedan klasičan nokaut, zatim maloj prezentaciji borilačkih veština, čak i bacanju gola na parket, ali ovo nije mesto za to. Najbitnije je da su se na kraju utakmice, igrači i jedne i druge ekipe pozdravili, dok su gostujući igrači dobili po izlasku sa parketa, ovacije sa tribina, pošto se ipak radi o profesionacima od kojih su u ekipi Novog Pazara četiri reprezentativca Srbije.

Sve u svemu, finalna serija se završila pobedom ekipe FON-a od 3:2 u mečevima.