U prijateljskom meču odigranom u Alkazar de San Huanu, futsal reprezentacija Španije savladala je Srbiju rezultatom 3:1.

Orlovi su se borili protiv podmlađene, ali i dalje veoma kvalitetne, Crvene Furije, a najveći problem Goranu Ivančiću i njegovim izabranicima predstavljali su prekidi. Sva tri gola Srbija je primila posle prekida i da nije bilo pada koncentracije u tim trenucima možda je i rezultat mogao da bude drugačiji. Ipak, Španci su pokazali kvalitet i zasluženo su stigli do trijumfa golovima Raula Kamposa u 2. , Fernana u 8. i Lina iz penala sa 6 metara u 25. minutu. Jedini pogodak za Orlove postigao je Rakić u 24. minutu, a dobre prilike da zatresu mrežu Španaca imali su i Kocić, Radovanović i Petrov. Drugi meč isti rivali odigraće u utorak 4. decembra od 19 časova u Valdepenjasu.

Španija – Srbija 3:1 (2:0)

Alkazar de San Huan – Gledalaca: 1.900.

Strelci: 1:0 Raul Kampos u 2, 2:0 Fernan u 8, 2:1 Rakić u 24, 3:1 Lin (6m) u 25. minutu.

ŠPANIJA: HERERO – ORTIZ, ADRI, POLA, RAUL KAMPOS

Klupa: Aikardo, Serhio Lozano, Adolfo, Aleks, Mark Tolra, Fernan, Lin, Hoselito, Fabio.

Selektor: Federiko Vidal.

SRBIJA: AKSENTIJEVIĆ – TOMIĆ, PRŠIĆ, KOCIĆ, VESIĆ.

Klupa: Radovanović, Petrov, Rakić, Radin, Ramić, Lazarević, Simić, Stojković, Vulić.

Selektor: Goran Ivančić.