[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Beogradski derbi odigran u hali Rakovica mogao je da zadovolji malobrojnu publiku na tribinama.

Oko 100 gledalaca prisustvovalo je pobedi favorita, KMF Zemun Samo pravo nad domaćim Ekonomistom. Zemunci su sjajno otvorili utakmicu i preko Elvisa Ramadanija i Branislava Milosavljevića do desetog minuta imali dva gola prednosti. Odgovorio je Ekonomist preko novajlije iz Gročanskog Futsal Kluba Cimbaljevića u 16. minutu, ali je ‘dorćolski bombarder’ Nikola Lekić golom iz penala sa 10 metara dva minuta kasnije vratio dva gola prednosti gostima. U poslednjem minutu prvog poluvremena viđena su dva gola, po jedan na obe strane. Korpulentni Vladimir Jovović bio je strelac za Ekonomist dok je Lekić realizovao još jedan kazneni udarac sa 10 metara i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:4. U 24. minutu Milosavljević postiže svoj drugi gol na meču za 2:5 i činilo se da je će Ekonomist teško da se vrati posle ovog šoka. Ipak, prvo Dimitrije Mihić u 30. , pa zatim i Milenko Cimbaljević u 34. minutu postižu golove za 4:5 i domaćin se ponovo rezultatski vratio u meč. U 38. minutu povratnik u redove Ekonomista Marko Šmrkić doneo je izjednačenje domaćinu, ali odgovor je stigao preko najboljeg igrača ove utakmice Milosavljevića koji je u istom minutu pogodio za 5:6. Pokušao je Ekonomist da stigne do izjednačenja, ali umesto da postignu, domaći su primili još jedan pogodak u samoj završnici. Prvenac Dušana Majstorovića, novajlije iz Partenona, bio je dovoljan da Zemunci stignu do trijumfa od 7:5. Ovim trijumfom izabranici Igora Jančevskog nastavili su svoj put ka Prvoj ligi, dok će Ekonomist bodove spasa morati da potraži u nekom drugom meču. Trenutno stanje na tabeli drugoligaškog karavana izgleda ovako: