Derbi meč 10. kola Prve futsal lige Srbije pripao je Novoj Pazovi koja je u dvorani ‘Pendik’ savladala Novi Pazar rezultatom 0:3.

Bila je ova utakmica pravi praznik futsala i donela je publici sve ono što magičnu igru na petoparcu čini magičnom! Daleko od toga da su gosti do trijumfa došli lako, ne bi bilo nezasluženo ni da su bodovi ostali u Pazaru, a da se tako nešto ne desi pobrinuo se Jakov Vulić! Popularni Jadža kao da je imao 101 ruku na ovom meču, branio je i moguće i nemoguće i definitivno je najzaslužniji što su bodovi otišli u Vojvodinu. Prvi deo igre završen je bez golova, a vredno pomena je isključenje koje je zaradio Kopanja pošto je u kratkom vremenskom intervalu dobio dva žuta kartona. Nisu Pazarci iskoristili igrača više, Vulić je potvrdio da izrasta u golmana svetske klase i da se u njemu može tražiti naslednik Miodraga Aksentijevića! Prvih 10 minuta donelo je sličnu situaciju na terenu, oba tima su imala svoje šanse, ali promene rezultata nije bilo jer su Mujović sa jedne i Vulić sa druge strane bili na visini zadatka. Ipak, u 30. minutu iskusni Tepavčević pogađa za 0:1 i donosi prednost gostima, a samo tri minuta kasnije Roknić tu prednost duplira. Pokušali su Pazarci sa pet igrača u polju da stignu do gola, ali je Jakov Vulić definitivno imao svoj dan i verovatno utakmicu života i domaćinu nije davao minimalne šanse da se rezultatski vrati. Kao šlag na tortu stigao je i gol! U 37. minutu video se nesvakidašnji pogodak, Vulić je gađao nebranjenu mrežu iz svojih šest metara, Redžović je uložio poslednje atome snage da spreči loptu da pređe gol liniju, ali je umesto u korner ili teren skrenuo u gol za 0:3. Ovaj pogodak može da se okarakteriše i kao autogol Redžovića i kao gol Vulića, ali je čuvar mreže Nove Pazove zaslužio da maestralnu partiju zaokruži golom i tako stavi svoj potpis na najbolju partiju u karijeri. Posle ove pobede Nova Pazova pobegla je rivalima na drugom mestu na tabeli i tu se trenutno nalazi sa 24 osvojena boda. Novi Pazar je trenutno četvrti sa šest bodova manje od Nove Pazove. Evo šta je posle utakmice rekao heroj Nove Pazove, Jakov Jadža Vulić:

– Ja mislim da sam skroman zaista i ne volim da se hvalim. Dosta sam samokritican, ali na ovoj utakmici sam imao osećaj da je moglo i tri dana da se igra, a da ne primim gol! Znali smo da nas čeka žestoka borba na gostovanju u Novom Pazaru, tako je i bilo! U maltene uvodnim minutima meča pocrveneo je Kopanja i morali smo naredna dva minuta da zaigramo sa igračem manje, uspeli smo da se odbranimo, u tome su mi pomogli Živić, Šošo i Lazić. Smatram da nam je ta odbrana dala vetar u leđa za nastavak meča, međutim nismo u prvom poluvremenu baš ličili na sebe i mogli smo da budemo zadovoljni što smo u rezultatskom egalu otišli na odmor – počeo je Vulić, a zatim je nastavio:

– U drugom poluvremenu su Pazarci nastavili sa boljom igrom, napravili su veliki broj šansi baš kao i u prvih 20 minuta, ali mi smo uspeli da zadržimo nulu što mojim dobrim odbranama što požrtvovanjem mojih saigrača. Imali smo i mi svojih šansi, doduše znatno manje od domaćina. Ipak smatram da je mirnoća i iskustvo veliki kvalitet naše ekipe i to je ono što je presudilo ovaj meč. Veoma važna pobeda za nas, mreza je mirovala 3. kolo zaredom i nadam se da će i u narednom kolu biti isti scenario. Čestitao bih ovim putem ekipi Pazara na odličnoj partiji i na uvek dobrom gostoprimstvu – zaključio je Jakov Vulić.