Iz Novog Pazara na majstoricu i veliko finale…

Možda bi neko mogao da pomisli da je naslov pretenciozan i neobjektivan, da smo potcenili igrače i da je golman Mirza Hot svojim bravurama sprečio da FON u četvrtom meču finalne serije play-offa Prve Futsal Lige Srbije, pobedi u Novom Pazaru i osvoji duplu krunu. Međutim, 40.minut je protekao u znaku Hota, koji je sa dva gola preko celog terena, otklonio sve dileme i nedoumice oko krajnjeg rezultata ovog izuzetno neizvesnog meča i čekirao karte ekipi iz Novog Pazara za put u Beograd na majstoricu posle pravog spektakla i fantastičnog meča sa dva velika preokreta viđenog u Pendiku. Utakmica u kojoj su do izražaja došle individualne majstorije i kreacije vrhunskih futsalera sa obe strane terena. Već u 1.minutu Novi Pazar vodi golom Sadovića posle uigrane akcije iz kornera i dodavanja Redžovića. Nakon početnog vođstva domaćina, oslabljeni neigranjem Pršića, gosti u 5.minutu preko iskusnog reprezentativca Radovanovića, koji se znalački postavio i lagano posle šuta Pešića postižu pogodak za izjednačenje. Do sledećeg pogotka čekalo se sve do 19.minuta kada je viđena i najlepša akcija na meču. Krenulo je od Sadovića koji daje poprečnu loptu Vukadinoviću, prelepim driblingom upošljava Sadovića lopta stiže do Redžovića koji “centrira” sa dva metra pravo na glavu Mutavdžića koji u stilu centarfora postiže pogodak za respekt i špice na TV ekranima. Zbog ovoga futsal i zovu magičnom igrom na petoparcu obzirom da je cela četvorka učestvovala u pogodku. Na 2:2 u 22.minutu izjednačava preciznim udarcem sa nekih 10-tak metara Lazić. Potom reprezentativac Srbije Ninoslav Aleksić u svom stilu, pravom bravurom, prelepim golom vraća prednost domaćinu za 3:2 u 23.minutu. Brkić minut kasnije pokreće “blitckrig” gostiju i postiže gol za 3:3. Zatim za goste u 26.minutu posle asisttencije Lazića Radovanović rutinski postiže pogodak za 3:4. Već u 28.minutu posle greške domaćih, Laza Petrasević ne prašta i pogađa pravim projektilom u 90 stepeni i skida paučinu u mreži Hota za 3:5. Možda su svi tada pomislili da su Pazarcima sve lađe potonule, ipak kreće njihov “blitckrig”, najpre preko Milosavljevića, koji je na drugoj stativi sačekao loptu posle solo akcije Denisa Ramića i smanjio na 4:5 pa zatim i Mutavdžića posle slobodnog udarca u istom 30.minutu za 5:5 i na kraju Veroljub Vukadinović Tataba postiže pogodak za preokret u 32.minutu posle maestralnog dodavanja “ispod ruke” Aleksića. Po već viđenom scenariju, posle tajmauta, dva minuta pre kraja meča, gosti kreću sa petoricom u polju bez golmana. Lazić umesto Vulića je na parketu u fazi napada. Međutim tada na scenu stupa Hot, koji prvi put upućuje udarac preko celog terena, ali lopta odlazi pored stative. Sledeća uhvaćena lopta je ipak bila precizno upućena u gol gostiju od parketa u gol, kao i sledeća koja je završila direktno u mreži FON-a za peti odlučujući meč u Beogradu za koji se nadamo da će biti izuzetan kao i ovaj i koji se igra u nedelju 06.062021.godine.

Konačan rezultat 8:5 (2:1).