U prvoj utakmici osmine finala Kupa Srbije, ekipe KMF “Crvena Zvezda” kao domaćin i KMF “Ivanjica” odigrale su u regularnom toku nerešeno 4:4 (3:2) a posle izvođenja penala, pobedila je ekipa Crvene Zvezde sa 6:5.

U susretu prvoplasiranih ekipa Prve i Druge Futsal Lige Srbije viđen je izuzetno zanimljiv i dobar meč u Hali “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu pred oko 200 gledalaca. KMF Ivanjica je imala i podršku svojih navijača i sugrađana koji žive, rade i studiraju u Beogradu. Iako sa samo 7 igrača i 2 golmana ivanjčani su dobro namučili velikog favorita. Posle početnog ispitivanja snaga, igrači Zvezde postižu dva gola preko Perić, koji je odlicnim udarcima sa distance još jednom demonstrirao svoju klasu. Uporni gosti se nisu predavali i pokazali su da nisu džabe najbolja ekipa drugoligaškog karavana i preko iskisnog Kolakovića koji je odbijenu loptu zakucao pod prečku i  smanjio rezultat na 2 1. Do kraja poluvremena videli smo po još jedan gol Perića i Kolakovića koji su još jednom demonstrirali odličan šut.

Drigo poluvreme počelo je napadima sa obe strane ali su na golu odlični bili Vulić i rezervni golman ivanjičana Varagić koji se iskupio za nešto lošije reakcije kod golova u prvom poluvremenu. Da je sa pravom reprezentativac, pokazao je Petrov koji se odlično snašao posle kornera i u 32. minutu doneo domaćinu velika 2 gola prednosti. Verovatno su u tim trenutcima svi u hali pomislili da je gotovo, ali momci iz Ivanjice još jednom pokazuju svoje kvalitete i veliko srce i za samo 2 minuta u 37. i 38. min preko Vukašinovića i Nikolića stižu do penala.

Junak penal serije bio je odlicni Vulić,  koji je zaustavio udarce Vukašinovića u prvoj i Radonjića u trećoj seriji, jedini strelac za ivanjičane u penal seriji bio je Milorad Kolaković, dok su kod Zvezde precizni bili Perić i Petrov a šut Talesa je zaustavila stativa.