Dobili smo novog…

Kako je počela, tako i završila, ekipa KMF “Loznica Grad 2018” je od osnivanja redom počev od regionalne lige FSRZS, preko treće, Druge futsal lige Srbije na kraju stigla do prvog mesta na tabeli regularnog dela Prve Futsal Lige Srbije, trijumfom u finalu protiv branioca titule ekipe KMF “FON” iz koje je trener Miloš Alilović izvukao maksimum maksimuma igrajući oslabljen bez bitnih igrača u finalnoj seriji Play-offa razigravanja za prvaka Srbije. Nakon dva trijumfa u prepunom Lagatoru, Lozničani su samouvereno došli u Šumice sa namerom da u trećoj utakmici finala reše pitanje prvaka i osvajača duple krune.
Već u trećem minutu preko Marka Perića nagovestili su trijumf i slavlje nakon 40 minuta meča u Beogradu. Danilo Kostić u 8. minutu za 2:0 i odlazak na odmor i pripremu za finiš i završna upustva šefa stručnog štaba Surudžića. Do 30. minuta ekipa FON-a je pokušavala da se vrati u meč međutim nakon pogotka Nikole Matijevića za tri gola razlike, Lozničani su u potaji već počeli da slave. Definitivno trijumf KMF “Loznica Grad 2018” u finalu Play-Offa i potvrdu titule šampiona i novog predstavnika Srbije u UEFA Futsal Ligi Šampiona donose Đorđe Rosić u 32. minutu i Mladen Kocić Cipi u 34. minutu za 5:0. Utešni pogodak za domaće postiže nekoliko desetina sekundi pre kraja Marjanović za konačnih 1:5 i veliko slavlje u ovom trenutku najbolje ekipe u Srbije.

Pehar osvajača kupa Srbije u futsalu, pehar šampiona Prve Futsal Lige Srbije i mesto u šeširu na žrebu za UEFA Futsal Ligu Šampiona ove sezone pripada sasvim zasluzeno ekipi KMF “Loznica-Grad 2018”