Kolubara je konačno prekinula crnu seriju.

Lazarevčani nisu osvojili bodove još od 11. kola drugoligaškog karavana i trijumfa rezultatom 4:8 u gostima protiv Pirota! Taj meč odigrao se 23. novembra, a od tada, Kolubara je upisala pet poraza u ligi i jedan u Kupu Beograda i od borbe za plasman u viši rang došla je u situaciju da se grčevito bori za opstanak. U jednoj od najvažnijih utakmica u borbi za čuvanje drugoligaškog statusa, Kolubara je posle preokreta uspela da savlada Ekonomist pred svojim navijačima rezultatom 7:5. Poveo je domaćin preko Beljića u 4. minutu, ali je Jovanović minut kasnije vratio rezultatski egal. Nikola Petković je u 10. minutu doneo novu radost malobrojnoj publici u Lazarevcu, ali su do odlaska na odmor oslabljeni gosti uspeli da postignu dva gola i preokrenu. Strelci su bili iskusni Stojković u 12. i ponovo Jovanović u 14. minutu. Delovalo je da će Beograđani koji su bili lišeni pomoći Veličkovića (kartoni), Pantelića (bio na klupi Srpske kao trener protiv RB-a), Cimbaljevića (povreda) i duže odsutnog Atanaskovića (takođe povreda) uspeti da upišu bodove, ali je usledio veliki pad u igri koji je domaćin znao da iskoristi. ‘Blickrigom’ Beljića i Nenadovića koji su postigli ukupno tri gola za samo jedan minut (Beljić 21. , Nenadović 21. i 22.), Lazarevčani su najavili da će bodovi ostati u SC Kolubara! Gosti nisu uspeli da se oporave od ovog šoka, a na 6:3 povisio je Petković svojim drugim golom, ovog puta u 30. minutu. U samom finišu Ekonomist uspeva dva puta da zatrese mrežu Simića i to preko Čobanovića u 37. i Mihića u 39. minutu, pa se u poslednji minut ušlo sa rezultatom 6:5 za Kolubaru. Pokušali su gosti na sve načine da stignu do izjednačenja, ali umesto da postignu, uspeli su da prime gol. Tačku na meč stavio je Luka Lazarević za konačnih Kolubara – Ekonomist 7:5. Bio je ovo prvi trijumf Kolubare posle više od četiri meseca i sa ova tri boda Lazarevčani se nalaze na osmom mestu drugoligaškog karavana, dok je Ekonomist trenutno deseti. Stanje na tabeli izgleda ovako: