U prvom kolu nastavka…

Sumrak favorita u prvom kolu nastavka takmičenja Prve Futsal Lige Srbije.

Nakon zimske pauze, nastavljeno je takmičenje najboljih klubova Srbije. Najpre je branilac titule i ovosezonski predstavnik Srbije u UEFA Futsal Ligi Šampiona, ekipa KMF “FON” kao gost u meču punom preokreta, savladala u Bečeju jednog od pretedenata za vrh tabele, domaći tim KMF “Bečej 2003” rezultatom 5:6 (4:2). Nakon prvog poluvremena, domaći su imali vođstvo od dva gola razlike i pored početnog vođstva Beograđana od 4.minuta, najviše zahvaljujući dojučerašnjem kapitenu FON-a Stankoviću, koji je nakon pogotka Bodonjija u 18.minutu, za dva minuta postigao dva pogotka i to u 19. i 20.minutu prvog dela. Potom u nastavku sledi preokret FON-a golovima Aleksića, Lazara Petraševića i Lazića za 4:5. Ponovo dvostruki strelac Bodonji vraća Bečej u igru pogotkom u 33.minutu. Igralo se na obe strane do kraja i možda bi i najrealnije bilo da su ekipe podelile bodove, međutim tri sekunde pre kraja, Aleksić izvodi korner dok Aleksandar Pavlović Čvrga, koji je načeo mrežu domaćih u ovoj goleadi, tri desetinke pre kraja postiže svoj drugi pogodak na utakmici za prva tri boda Beograđana u drugom delu sezone i ispostavilo se za trenutno prvo mesto na tabeli. Duplo slavlje Nišlija ovaj vikend, prvim ovosezonskim trijumfom najavila je KMF Kalča koja je savladala ekipu KMF Novi Pazar rezultatom 5:3 (3:1). Dvostruki strelci za Kalču bili su Miloš Denić i Elvis Ramadani dok se u strelce upisao i Stanković. Kod gostiju, koji su poveli autogolom Krstić, mrežu Nišlija pogodili su još i Elvedin Sadović i Kosta Vuković za izjednačenje od 3:3 ali je to bilo nedovoljno da spreči prvi trijumf Kalče u ovoj sezoni. Drugi predstavnik iz Niša, ekipa KMF Winter Sport je u gostima savladala fenjeraša ekipu KMF “Zemun Samo Pravo” rezultatom 1:4 (0:0). Sve je rešeno u drugom poluvremenu kada je ekipa Slaviše Damjanovića najpre povela u 27.minutu preko Milosavljevića da bi minut kasnije, nađu Zemuncima doneo Todorović. Međutim sa dva gola Nišlije dolaze u vođstvo od 1:3.  Kreću domaći igrom sa golmanom igračem u polju što Winter koristi i u 40.minutu postiže četvrti pogodak na utakmici za konačni rezultat 1:4 i nova tri boda idu za Niš. KMF “Ivanjica” i pored vođstva favorizovanih Vranjanaca koji su do ovog kola delili prvo mesto na tabeli Prve Futsal Lige Srbije, uspeva da u nastavku preokrene rezultat golovima Radonjića i Rakića i trijumfuje pred svojim navijačima sa 2:1 za šesto mesto na tabeli preskočivßi ekipu KMF Novi Pazar.

Još jedan poraz favorita, možda i najbolniji u ovom kolu. Milionerski “Dream team” iz Loznice, koji je i u ovom prelaznom roku napravio “odličan posao” dovođenjem iz FON-a reprezentativce, super radilicu Denisa Ramića i golmana Jakova Jadžu Vulića, pa Danila Kostića, uz već prisutne vrhunske igrače, potopljen je u Beogradu od strane “Ljubičaste konjice” ekipe KMF “Konjarnik” rezultatom 6:4 (2:2). Pogotcima Kocića i Ramića u 6. i 7.minutu, naslućivala se lagana pobeda Lozničana. Borbeni igrači Konjarnika, preko trostrukog strelca Arsića u 9.minutu i dvostrukog Vićića izjednačuju rezultat na 2:2 za odlazak na odmor. Nastavljaju “oklopnici” ofanzivu na gol gostiju i preko Vićića ponovo u 26.minutu i Ljujića u 31.minutu dovode svoj tim na dva gola razlike I najavu trijumfa. Ipak sa dva gola Aleksandra Janjića, Loznica-Grad dolazi do izjednačenja u 34.minutu susreta. Prelomni trenutak susreta desio se u 38.minutu kada je reprezentativac Srbije Mladen Kocić Cipi zbog sprečavanja očigledne prilike za postizanje pogotka isključen iz igre. Tada na scenu stupa trostruki strelac i igrač utakmice Arsić koji sa dva gola u 38. i 39.minutu postiže konačan rezultat od 6:4 za veliko slavlje Beograđana i pun plen na svom parketu.