Bajka koju su pisali futsaleri Prokuplja završena je u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Član Regionalne lige Istok, grupa Jug, doživeo je prvi poraz ove sezone, od trenutno drugoplasirane ekipe prvoligaškog karavana, Nove Pazove. Ipak, ono šta su napravili futsaleri Prokuplja sasvim sigurno će ostati upisano u istoriju jer se ne dešava tako često da član četvrtog ranga takmičenja stigne među osam najboljih u Srbiji! Nova Pazova je opravdala ulogu favorita u četvrtfinalnom meču koji je, kao i sve utakmice Prokuplja na domaćem terenu ove sezone, bio spektakularan! Više od 1200 gledalaca okupilo se u hali Dr. Zoran Đinđić i publika je stvorila sjajnu atmosferu. Domaćin se držao u prvih 20 minuta igre, pa je na odmor otišao uz samo gol zaostatka. Goste je u vođstvo doveo iskusni Roknić u 9. minutu, sedam minuta kasnije Stanojević je duplirao prednost, da bi u 19. minutu Perišić pogodio za 1:2. Kada je Kopanja u prvom minutu nastavka pogodio za 1:3 bilo je jasno da je Nova Pazova daleko bliža pobedi. Tu pobedu potvrdili su Lazić, golovima u 27. i 28. , odnosno Dujić pogotkom u 38. minutu za konačnih Prokuplje – Nova Pazova 1:6. Na kraju, zaslužen plasman Nove Pazove u polufinale gde se ova ekipa pridružila Ekonomcu, Novom Pazaru i Jastrepcu, a kraj lepe futsal bajke koju su ispisali igrači Prokuplja, a koja će se sasvim sigurno ostati u istoriji.