U finale Kupa Srbije plasirali su se Ekonomac i Nova Pazova.

Kragujevčani su u spektakularnoj utakmici uspeli da slome otpor odlične ekipe Novog Pazara, dok je Nova Pazova bila ubedljiva protiv Jastrepca.

Da krenemo redom…

NOVI PAZAR – EKONOMAC 3:4 (1:2)

Novi Pazar – Dvorana: Pendik. Gledalaca: 500. Strelci: 0:1 Mutavdžić (autogol) u 1, 1:1 Mutavdžić u 13, 1:2 Tales u 15, 2:2 Mutavdžić u 24, 2:3 Ugo u 34, 2:4 Igor u 35, 3:4 Sadović u 36. minutu.

NOVI PAZAR: HOT, EL. REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, ALEKSIĆ, Kostić, Radetinac, Mujović, En. Redžović, Međedović, Jovanović.

Trener: Marko Gavrilović

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, IGOR, UGO, TALES, Antonić, Matijević, Rnić, Stojčevski, Milosavljević, Sorokin, Ivanković, Rakić.

Trener: Predrag Rajić
Fenomenalnu utakmicu odigrali su Novi Pazar i Ekonomac. Nije delovalo da će Kragujevčani imati previše problema jer je već u prvom minutu posle akcije Igora Mutavdžić sproveo loptu iza leđa svog golmana Hota. Mirza Hot je pre ovog gola već upisao dve odbrane i izgledalo je da će Ekonomac lagano stići do plasmana u finale. Ali… Novi Pazar je od tog trenutka postao neka druga ekipa i šanse ispred Momčilovića su se ređale, ali je golman Ekonomca bio na nivou. Na 1:1 izjednačio je Mutavdžić u 13. minutu tako što je ‘na krivoj nozi’ uhvatio do tada odličnog Momčilovića, da bi dva minuta kasnije Tales uz dosta sreće savladao ništa lošijeg Hota. Još jednom treba istaći da je junak prednosti Ekonomca u prvom delu igre svakako Nemanja Momčilović koji je odbranio nekoliko zicera. Nastavilo se u istom ritmu i u nastavku, oko 500 gledalaca u Pendiku napravilo je južnoameričku atmosferu, a fenomenalni Mutavdžić je na spektakularan način doneo izjednačenje domaćinu u 24. minutu. U 34. minutu Viktor Ugo golom je krunisao sjajnu akciju Ivankovića i Matijevića, da bi minut kasnije Igor u pogodak pretvorio napad u kom je Perić bio na mestu golmana – igrača. Delovalo je da Novi Pazar neće uspeti da se vrati, ali je uporni Sadović u 36. minutu vratio nadu domaćinu da može do izjednačenja. Ipak, Ekonomac je sačuvao prednost i plasirao se u veliko finale gde će titulu braniti protiv Nove Pazove. Golove sa ove utakmice možete pogledati na početku teksta.

NOVA PAZOVA – JASTREBAC 5:2 (1:1)

Nova Pazova – Dvorana: OŠ Sveti Sava. Gledalaca: 250. Strelci: 1:0 Roknić u 8, 1:1 Rajković u 14, 2:1 Lazić u 24, 3:1 Lazić u 25, 3:2 Sudimac u 25, 4:2 Stanojević u 28, 5:2 Kopanja u 38. minutu.

NOVA PAZOVA: STOJNIĆ, STANOJEVIĆ, ROKNIĆ, KOPANJA, ŽIVIĆ, Šošo, Tepavčević, Kukolj, Lazić, Živanović, Kostić.

Trener: Goran Jakšić

JASTREBAC: PAVLOVIĆ, CVETANOVIĆ, RISTIĆ, KNEŽEVIĆ, VULETIĆ, Gajić, Vukajlović, Milenković, Rajković, Micić, Tanasković, Sudimac.

Trener: Veljko Spasojević

Nova Pazova je opravdala ulogu favorita i pobedom protiv Jastrepca plasirala se u finale Kupa Srbije. Poveo je domaćin golom Roknića u 8. minutu, ali je Rajković izjednačio šest minuta kasnije. U prvom poluvremenu Jastrebac je bio bolji rival, stvorio nekoliko izglednih prilika pred golom Stojnića, ali je iskusni čuvar mreže Nove Pazove fenomenalno reagovao. Treba napomenuti da je Jastrebac od desetog minuta bio lišen pomoći prvog golmana Pavlovića koji je zaradio povredu, a tenzije su u pojedinim trenucima dostizale tačku ključanja pa je sudijski tandem Panić – Matović morao da reaguje žutim kartonima. ‘Blickrigom’ Lazića domaćin stiže do dva gola u nastavku u roku od samo jednog minuta (24. i 25.), a nadu Jastrepcu da može do povoljnog rezultata momentalno je vratio Sudimac. Ipak, finiš je pripao Novoj Pazovi koja preko Stanojevića u 28. i Kopanje u 38. minutu dolazi do konačnih 5:2 i plasmana u veliko finale. Drugi žuti karton u samom finišu zbog nepravilne izmene dobio je Tepavčević, pa je pre vremena morao u svlačionicu. Snimak kompletne utakmice možete pogledati na kraju teksta.