Startovala je prvoligaška futsal jesen u Srbiji…

Na startu Prve Futsal Lige Srbije sezone 2021/22 godine, domaći su ostvarili pobede na svojim parketima.

U Beogradu prvak Srbije KMF “FON” i osvajač prvog mesta na kraju drugoligaškog karavana novi prvoligaš KMF “Bečej 2003” odigrali su tvrdu utakmicu u kojoj su Beograđani teže od očekivanog savladali povratnika u elitno društvo. Imali su gosti svoje prilike ali je na kraju prvoligaško iskustvo i oreol učesnika UEFA Futsal Lige šampiona došlo do izražaja, tako da je do kraju susreta po jednim golom, najpre povremenog reprezentativca i novog starog igrača FON-a Stefana Aleksića u 12.minutu i Uroša Krasniča u 33.minutu domaćin krenuo u odbranu titule sa prva tri na svom parketu.

KMF “Novi Pazar” je sa znatno izmenjenom ekipom i trećim trenerom u ovoj godini, Milošem Todorovičem kojem je ovo bio debi, došao do prva tri boda tek u drugom poluvremenu kada je uspeo da slomi otpor čvrstih gostiju. U Pendiku se na prvi pogodak u ovoj sezoni čekalo do 27.minuta kada je preko Sadovića Pazar poveo. Minut kasnije reprezentativac Crne Gore Eldina Ćorovič povisuje rezultat na 2:0. Neizvesnost u susret vraća Nikola Stanković da bi tačku na pobedu Pazara i konačnih 3:1 stavio Veroljuba Vukadinović Tataba.

Na startu sezone u Čairu na kraju prvog poluvremena ekipa KMF “Winter Sport” je vodila sa 3:0 protiv ekipe KMF “Zemun Samo Pravo” što je govorilo da će ekipa Slaviše Damnjanovića osvojiti sigurne bodove ali su u nastavku gosti iz Zemuna pokazali zube. Neočekivani pad u igri, podmlađeni gosti iz Zemuna pod vođstvom debitanta na klupi Milana Grahovca, koriste i uvode meč u rezultatsku neizvesnost. Po dva gola na obe strane u 33.minutu za 5:2, potom i vođstvo domaćih od 6:2 u 33.minutu nisu obeshrabrili goste, koji stižu u 38.minutu na korak do izjednačenja. Međutim, Nišlije se oporavljaju od blitzkriga i u poslednja dva minuta uspevaju da sačuvaju tri boda prvenca.

Ivanjičani su u Bujanovcu protiv KMF”Vranje” poveli preko najiskusnijeg Vidana Bojovića, forsirajući svoju prepoznatljivu igru sa pet u polju. Ipak, u nastavku, iskusni Vranjanci su se konsolidovali i zahvaljujući trostrukom strelcu Milošu Budi Trajkoviću preokrenuli meč u svoju korist i od starta prvenstva nastavili svoju priču “Svet je lep kada sanjamo “.

“Dream team” sa “stafom” od 20 ljudi iz Loznice, su veoma lako slomili koplja gostima iz Beograda timu KMF “Konjarnik “. Sa ogromnim motivom da opravdaju uloženo u pojačanja, ekipa KMF “Loznica-Grad 2018” je bez obzira na možda i visok rezultat, pokazala barem za sada da su sa pravom jedni od najorganizovanijih ekipa u ligi. Takođe, to se odnosi i na igrače od kojih je briljirao učesnik upravo završenog FIFA Futsal World Cup u Litvaniji, Mladen Kocić Cipi, koji je imao prave saradnike u vidu prvog strelca ekipe Avramovića i Krkobabića koji su postigli po dva gola, kao i ovoletošnje akvizicije Matijevića i mladog Rosića, koji su svojim golovima anulirali fantastičnog Nikole Vićića. Tri boda za Lozničane koji sledeće kolo očekuje gostovanje u Nišu ekipi Kalče.