Pretposlednje kolo regularnog…

U okviru 17.kola Prve Futsal Lige Srbije, pred reprezentativnu pauzu i uoči poslednjeg kola regularnog dela prvenstva, postignuti su donekle očekivani rezultati.

Kao i u utakmici odigranoj protiv KMF Ivanjice, momci iz KMF Zemun Samo Pravo su na svom parketu dali sve od sebe da osvoje bodove spasa koji bi ih pred poslednje kolo odveli u baraž utakmice za opstanak u saveznom rangu takmičenja. Iako su Zemunci nakon početnog vođstva ekipe KMF Bečej, preokrenuli rezultat i dva puta imali dva gola prednosti, najpre 3:1 u 13.minutu a potom i 4:2 u 17.minutu, iskusni Bečejci preko Goluba, Stankovića i Mitića se vraćaju u igru i na poluvreme odlaze sa prednošću od 4:5. U nastavku, presuđuje iskustvo i možda manji pritisak koji su gosti imali, tako da je u 25.minutu gost poveo sa 4:6 drugim pogotkom Goluba. Ređale su se šanse ali domaćin nije uspeo da preokrene rezultat, tako da su sem pogotka Dimitrijevića za 5:7, koji je usledio nakon još jednog gola Stankovića, ostavili sebi brigu oko opstanka za poslednje kolo u kom se sastaju sa KMF FON, pošto su gosti na kraju slavili 5:9 uz strelce Jovanovića i Živića. Bečej u narednom kolu dočekuje vodeću ekipu prvoligaškog karavana, tim KMF Loznica-Grad 2018.

Lider šampionata, tim iz Loznice, dočekao je ekipu KMF Novi Pazar i sa četiri gola u mreži, ostavio je Pazarce na koti 6 pred razigravanje za prvaka države. Strelci za domaćina bili su Perić, Ramić, Kocić i Milovanović.

Aktuelni šampion države, ekipa KMF FON-a, u gostima je savladala tim KMF Ivanjica i pred poslednje kolo i meč protiv Zemuna, sa treće pozicije čeka ishod meča poslednjeg kola između Vranja i Kalče.

Ekipa KMF Kalča, nije uspela u formalnom domaćinstvu, da u meču protiv gradskog rivala KMF Winter Sport, ostvari zlata vredan povoljan rezultat, koji bi im pred susret poslednjeg kola protiv Vranja, ulivao nadu da se mogu dokopati baraža. Slavio je Winter Sport pod vođstvom novog trenera rezultatom 3:6 uz het-trik raspoloženog Maksimovića.

Susret u Šumicama u kojem su se sastale ekipe Konjarnika i Vranja, opravdao je epitet derbija kola. Meč u kojem su “Kopljanici” gađali pobedu nad gostima i rotaciju sa njima na drugom mestu, završen je podelom bodova i tako ostavio Vranjance u najizglednijoj poziciji za drugo mesto pred play-off, kratki predah u prvom kolu doigravanja i priliku za dodatne pripreme uoči polufinalnih susreta ujedno usmeravajući im pogled ka Bečeju i eventualnom kiksu lidera Loznice u gostima, koji bi im u slučaju pobede nad Kalčom u Vranju doneo prvo mesto na tabeli Prve Futsal Lige preskočivši Lozničane zbog boljeg međusobnog skora. Već sama najava meča nagoveštavala je veliku borbu na parketu. Tako je i krenulo od prve sekunde, borba za svaku loptu, rovovsko osvajanje svakog dela terena. Veliko slavlje na tribinama nakon pogotka Arsića u 4.minutu. Vođstvo, vetar u leđa i ujedno opreznost za domaćine pošto Vranjanci kreću da melju i uzvraćaju istom merom “ljubičastoj konjici”. U trenucima ataka gostiju, par izglednih prilika borbeni domaći nisu iskoristili. Ipak u 12.minutu preko kapitena Vićića, Konjarnik spušta goste na zemlju. Spušta loptu, ali samo na tri minuta pošto veteran Tasić, kao mladić u najboljim godinama kada je kročio najpre na travnate terene, razornim udarcem, svojstvenim njemu u timu Vranja, pokazuje šta znači volja, želja i ljubav prema grbu koji nosi, postiže pogodak koji se ne brani za vraćanje neizvesnosti u ionako napetu utakmicu u kojoj je veliki ulog u igri. Nastavljeno je kao i od početka borbeno sa obe strane, međutim do poluvremena rezultat je ostao 2:1 za Konjarnik. U nastavku meča Vranje je agilnije i ofanzivnije od domaćina i do izjednačenja stiže u 25. minutu preko Trajkovića. Nakon pogotka za izjednačenje, kreće “pregrupisavanje” snaga i opreznost sa obe strane. Domaćin, znajući šta mu donose sva tri boda, podiže ritam igre i fanatičnom borbenošću pokušava stići do pogotka, međutim Milenković se pretvorio u “hobotnicu” i brani nemoguće. Na kraju ipak ostaje nerešen rezultat koji je više legao gostima, koji u poslednjem kolu dočekuje Kalču dok Konjarnik ide u  goste Novom Pazaru.

Sve u svemu, jedino što je izvesno je da je uoči poslednjeg kola regularnog dela prvenstva, ekipa Novog Pazara siguran učesnik play-offa sa šeste pozicije, Ivanjičani će zauzeti “neutralno” sedmo mesto, Winter Sport igra mečeve play-outa protiv trećeplasirane ekipe iz Druge Futsal Lige Srbije, dok će konačan izgled tabele od prvog do petog mesta, koji odlučuje parove doigravanja za prvaka države sigurno najizjednačenije sezone takmičenja u poslednjih par godina, kao i putnika u niži rang takmičenja biti poznat nakon 40 minuta 18.kola koje je na programu za dva vikenda.