Prave sportiste odlikuje čvrst karakter i borba do poslednjeg trenutka ma koliko rezultat bio nepovoljan.

Futsaleri drugog tima Ekonomca pokazali su da, iako veoma mladi, već imaju izgrađen pobednički karakter i režirali su jedan od najvećih preokreta u ovoj sezoni drugoligaškog karavana. Zufo je ušao u duel kao blagi favorit i kao tim sa više motiva jer je bio na samo korak od Zemuna u borbi za elitni rang. Taj motiv se jasno video na terenu gde su igrači ‘bujanovačkog drim tima’ u prvom poluvremenu stigli do tri gola prednosti! Braća Dragiša i Siniša Trojanović odigrali su kao u najboljim danima i pogađali su mrežu reprezentativca Koljajića u 8. i 15. minutu, a precizan je bio i kapiten Iseni u 13. minutu za, činilo se nedostižnih, 0:3. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a onda – neverovatan preokret ‘Vrtića iz Kragujevca’! Lazar Marinković, po mnogima najbolji igrač prolećnog dela drugoligaškog karavana i novopečeni reprezentativac Srbije, u 24. minutu je vratio nadu Kragujevčanima da mogu do povoljnog rezultata, a kada je Dimitrijević šest minuta kasnije pogodio za 2:3 bilo je jasno da nas očekuje borba do samog kraja. Na 3:3 je izjednačio, ko drugi nego Marinković, iz penala sa 6 metara u 32. minutu, a prednost domaćinu doneo je Tadić dva minuta kasnije. Ovaj gol izazvao je veliku buru, gosti su smatrali da su oštećeni, da je pogotku Tadića predhodilo igranje rukom jednog futsalera Ekonomca, ali je tandem Aleksić – Matović bio neumoljiv i pokazao je na centar. Takođe, isključenja su zaradili kapiten gostujuće ekipe Iseni, a nešto kasnije i trener Vukmirović i iz KMF Zufo su najavili da će se žaliti na suđenje. Do kraja meča futsaleri drugog tima Ekonomca postigli su još dva gola, preko Vranića u 37. i Stojanovića u 40. i tako postavili konačnih Ekonomac 2 – Zufo 6:3. Ovim trijumfom Kragujevčani su stavili tačku na sjajnu sezonu koju su završili na trećem mestu drugoligaškog karavana i u kojoj su na prvoligašku scenu izbacili dva futsalera (Stojčevski i Milosavljević), a u A reprezentaciju Srbije još dva (Marinković i Koljajić). Ipak, Ekonomac 2 neće moći u baraž za viši rang, pa će se tamo naći četvrtoplasirana ekipa drugoligaškog karavana. Zufo se ovim porazom udaljio od mesta koje direktno vodi u elitu i osim ukoliko se ne desi neko čudo (dva poraza Zemuna u poslednje dve utakmice od Bečeja i Banjice, kao i trijumf Zufa protiv Požarevca u poslednjem kolu), putem baraža će pokušati da dovedu elitu u Bujanovac. Golove sa utakmice Ekonomac 2 – Zufo možete pogledati u video snimku na početku teksta, na kraju teksta možete pronaći i snimak celog meča, a trenutno stanje na tabeli Druge futsal lige Srbije izgleda ovako: