Zbog čega je futsal magična igra na petoparcu?!

Svako ko želi da sazna odgovor na to pitanje neka pogleda snimak derbija Treće lige Beograda koji su u prepunoj hali ‘Šumice’ odigrali Konjarnik i Palež. Snimak meča možete pronaći na početku ovog teksta, a mi ćemo u nastavku pokušati rečima da opišemo šta se sve dešavalo u beogradskom hramu futsala. Iako je rečima to stvarno teško opisati…

Delovalo je da će utakmica podsetiti na nekada veliki derbi Prve futsal lige Srbije koji su na istom mestu igrali Marbo i Ekonomac ili na dane kada je Konjarnik bio jedna od najboljih ekipa u Srbiji. Na kraju, možemo da zaključimo da je ovaj meč prevazišao sva očekivanja i da je futsal na velika vrata ponovo došao u ‘Šumice’.

Prvi deo igre protekao je u blagoj inicijativi Konjarnika, ali oba tima su tek povremeno pretila ali su golmani bili na visini zadatka pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Najbolju priliku za gol imao je Ristanović, ali je njegov udarac iz penala sa 10 metara bio isuviše blag, pa ga je odlični čuvar mreže obrenovačke ekipe Jovanović zaustavio. Na tribinama je pak bilo dosta življe i navijanje nije prestajalo ni u jednom trenutku.

Drugo poluvreme počelo je sjajno po domaćina. Upravo je Nikola Ristanović udarcem sa skoro polovine terena matirao Jovanovića i doneo erupciju oduševljenja domaćih navijača!

Palež je rizikovao, Srđan Grujičić obukao je golmanski dres i upravo je on doneo izjednačenje Obrenovčanima. Kao i kod gola Ristanovića, udarac sa gotovo polovine terena prevario je ovog puta Blagojevića i vratio nadu gostima da mogu do trijumfa.

Na 7 minuta i 42 sekunde pre kraja atmosfera na tribinama je dostigla tačku ključanja i verbalna prepucavanja pretvorila su se u fizički obračun. Srećom blažih razmera, pa se posle desetak minuta prekida situacija smirila i utakmica nastavila.

Obrenovčani su pokušavali da stignu do željenog gola, ali je Konjarnik i dalje imao opasne kontra napade koje nije uspevao da pretvori u pogodak. A onda, na 1:33 pre isteka 40. minuta, šok u ‘Šumicama’! Stefan Stefanović je uradio ono po čemu je poznat, situaciju 1 na 1 po desnoj strani rešio je na maestralan način i hirurški preciznim udarcem sproveo loptu iza leđa Blagojevića za 1:2!

Nije Zoran Žigić, poznat i kao Miki Kapelo, imao šta više da čeka, krenuo je sa pet igrača u polju po izjednačenje, delovalo je da izlaza nema… Ali tako nije mislio Nikola Ristanović! Stariji brat iz futsal porodice Ristanović (mlađi Jovan kapiten je drugoligaša Banjice) izveo je minijaturu i udarcem sa desetak metara pogodio je mrežu Paleža!

Buka u ‘Šumicama’ bila je neverovatna jer je ovaj gol doneo Konjarniku rezultat koji mu odgovara, a Obrenovčani su pokušali da za 10 sekundi stignu do novog pogotka, pa su čak izborili slobodan udarac iz povoljne pozicije. Grešku u dodavanju iskoristio je Vitomir Petrović i sa svoje polovine pogodio je praznu mrežu za 3:2 i, najverovatnije, plasman Konjarnika u baraž za Drugu ligu!

Najverovatnije jer je do kraja šampionata ostalo da se odigra još tri kola, ali Beograđani trenutno imaju 6 bodova više i bolji međusobni skor od Paleža (uz utakmicu više) i za očekivati je da neće propustiti šansu da se plasiraju u baraž. Ovo je bio posebno emotivan trenutak za Petrovića kome je i otac svojovremeno branio boje ljubičaste konjice i upravo je on poveo navijanje uz dobro poznatu himnu Konjarnika.  Upravo su navijači ljubičaste konjice iskoristili priliku da potkače Obrenovčane koji su na ovom meču bili bez golmana Marka Roksića (trenutno se nalazi u Kini gde je osvojio treće mesto na Svetskom prvenstvu u PES-u) i za kraj su istakli ovaj transparent:

Slavlje Beograđana trajaće sasvim sigurno do kasnih večernjih sati, a nama ne preostaje ništa drugo nego da čestitamo svim učesnicima ovog spektakla, kako igračima Konjarnika i Paleža, tako i navijačima obe ekipe uz nadu da će futsal u Srbiji dobiti još puno ovakvih mečeva! Za kraj, pogledajte kako izgleda trenutno stanje na tabeli Treće lige Beograda, kao i proslavu igrača i navijača Konjarnika po završetku utakmice: