Još jedna utakmica nas očekuje u Pendiku posle…

U trećoj utakmici finalne serije razigravanja za prvaka Prve Futsal Lige Srbije između KMF Novi Pazar i KMF FON, ekipa iz Pazara je na svom parketu savladala goste iz Beograda sa 5:4 i ostala u igri za borbu za prvaka države. Izuzetan meč, dostojan finala i susreta trenutno dve najbolje ekipe u Srbiji viđen je u Novom Pazaru. Krenulo se žestoko i sa jedne i sa druge strane. Beograđani su želeli da već u ovoj utakmici reše pitanje prvaka, međutim tvrda ekipa iz Novog Pazara je znalački iskoristili svoje šanse i poučena greškama iz drugog susreta u Beogradu, nije dozvolila gostima da se raduju. Možda je sve moglo biti drugačije da su gosti posle kaznenog udarca sa 10 metara, zbog akumuliranih prekršaja ekipe Novog Pazara, iskoristili penal. Međutim ovoga puta za razliku od meča u Beogradu, trener Vladan Cvetanović je posle dosuđenog faula Vukadinovića, na gol poslao Mujovića umesto Hota, koji je znalački pročitao nameru Lazića i sprečio izjednačenje u 35.minutu. Do kraja ove izuzetno tvrde i zanimljive utakmice, FON pojačava pritisak, ređaju šanse ali bez realizacije. Posle tajmauta pri rezultatu 5:4 u poslednja dva minuta meča, umesto Josimovića na gol FON-a staje kao golman-igrač Lazić. Međutim, umesto da iskoriste šanse, umalo u par navrata, gosti su izbegli da prime pogotke preko celog terena pa čak je u jednom navratu Lazić kao najiskusniji golman, sprečio akciju i dodavanje Mutavdžića Aleksiću i sprečio da domaćin reši u tom trenutku meč. Odoleli su domaći igrači do kraja meča igri sa pet u polju i do kraja sačuvali vođstvo te produžili ovu izuzetno zanimljivu i interesantnu borbu za prvaka države i novog predstavnika Srbije u UEFA Futsal Ligi Šampiona. Na kraju rezultat 5:4 2:1).

Naredni meč je u sredu 02.06.2021.godine u Novom Pazaru u Hali Pendik.