U zaostalom meču 6.kola Prve Futsal…

U zaostalom meču 4.kola Prve Futsal Lige Srbije između KMF “FON ” i KMF “Novi Pazar” koji je odložen zbog učešća ekipe FON-a na Main Round UEFA Futsal Lige Šampiona u Omišu trijumfom Beogradana stavljena je tačka na jesenji deo sezone. U tvrdoj utakmici, reprizi prošlosezonskog finala razigravanja za prvaka države, ekipa FON-a je savladala goste iz Novog Pazara koji su znatno oslabljeni negiranjem najboljeg igrača Vukadinovića, rezultatom 2:1 (2:1). Poveli su Pazarci nakon presečene lopte i brže kontre dva na jedan koju je znalački realizovao Mutavdžić u 7.minutu. Ređaju se prilike na obe strane, sve do 16.minuta kada je Lazić preciznim šutem iz slobodnog udarca savladao sa 15-tak metara golmana Mujovića. Rasplamsala se igra i kada su svi očekivali kraj prvog dela utakmice na scenu stupa kapiten Slobodan Rajčević, koji majstorski sa 8 metara lagano postiže gol ispred usamljenog Mujovića. Pogodak Rajčevića ispostavilo se na kraju i odlučujući na ovom meču, bez obzira na obostrane šanse u nastavku utakmice.

Ovim trijumfom ekipa KMF “FON” se našla zbog bolje gol razlike (+33) na čelu trilinga koji se odvojio na vrhu tabele sa istim brojem bodova. Prate ih novajlija u ligi, KMF “Loznica-Grad 2018” i KMF “Vranje” kojem je ovo najbolja polusezona u istoriji. Iza njih je sa 16 bodova poslosezonski prvak druge Futsal Lige Srbije KMF “Bečej 2003”, zatim slede Konjarnik sa 15 i Novi Pazar sa 14 bodova na 6.mestu koje vodi u play-off. Borbu za eventualno učešće u play-offu ili za sigurnu sedmu poziciju ,vodiće Ivanjica dok KMF Winter Sport sa šest bodova, Zemun sa tri i najveće razočarenje polusezone Kalču, koja je čvrsto sa nula bodova očekuje zimska pauza za brigu oko opstanka.