Ušli smo u drugu polovinu prolećnog dela sezone Prve Futsal Lige Srbije.

Još 4 kola deli nas do završetka regularnog dela sezone i početka razigravanja za titulu prvaka države odnosto, za što bolju poziciju pred play-off, sedmu poziciju koja obezbeđuje siguran opstanak kao i za bekstvo od “kocke” zvane baraž za opstanak u najelitnijem rangu takmičenja. Padaju sve predrasude sa početka sezone, tako da ove godine imamo još izjednačeniju ligu nego predhodne.

U ovom kolu ekipa KMF Konjarnik na “gostovanju” timu KMF “Zemun Samo Pravo” ubedljivim rezultatom 5:9 izbila je tri boda iz džepa koja bi im značila u bekstvu sa poslednjeg mesta na tabeli.

Druga ekipa sa svega tri boda iz dosadašnjeg toka prvenstva KMF “Kalča” iz Niša je tesnim rezultatom poražena u Ivanjičkoj “kutiji šibica” i time omogućila domaćinu da se čvrsto drži sedme pozicije na tabeli.

Favorit na papiru, do skora ne poražena ekipa KMF “Vranje” je bez dva bitna igrača ostala potopljena u Tisi i jedino što je mogla izvući sa gostovanja u Bečeju je 5 komada u svojoj mreži. Na krilima trostrukog strelca Marka Novakovića Bečejci stižu na tri boda zaostatka od druge pozicije.

U derbiju kola u Šumicama aktuelni šampion države KMF “FON” je remizirala protiv vodeće ekipe na tabeli KMF “Loznica Grad 2018” ponajviše zahvaljujući svom dojučerašnjem reprezentativnom čuvaru mreže Jakovu Jadži Vuliću koji je po mnogima odigrao jednu od najboljih utakmica u skorašnjem periodu, začaravši gol gostiju od svojih dojučerašnjih saigrača, najpre nakon dve propuštene šanse Beograđana u kojima je fanstastičnim odbranama sprečio FON da povede utakmica je ušla u period ispitivanja snaga i merenja pulsa do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 0:0. Nakon boljeg početka drugog poluvremena Rosić u 28. minutu postiže pogodak za vođstvo gostiju, kao da je to razdrmalo Beograđane i serijom šuteva i šansi ćetiri minuta kasnije u 32. minutu uspevaju da izjednače rezultat na 1:1 pogotkom Stefana Aleksića. Do kraja utakmice ponovo na scenu stupa golman gostiju i sprečava domaće na svom parketu uzmu ceo plen i popnu se na drugo mesto sa jednim bodom zaostatka iza Loznice. Ovako je aktuelni šampion ostao na koti 4 sa 27. bodova dok su Lozničani sa 32. boda prvi na tabeli u odnosu svoje pratioce.