Futsal reprezentacija Srbije revanširala se Azerbejdžanu za poraz u Zrenjaninu, pa je na drugoj utakmici odigranoj u Požarevcu upisala trijumf rezultatom 7:5.

Više od 1600 gledalaca skupilo se na tribinama hale u Požarevcu, a veliku radost doneo im je Strahinja Petrov već posle 35 sekundi igre kada je matirao Kurdova za 1:0. Nastavili su Orlovi u istom ritmu pa su do odlaska na odmor imali četiri gola prednosti, a strelci su bili Simić u 13. , Rakić iz kaznenog udarca sa 10 metara u 17. i Vukadinović u 18. minutu. Kada je Tijago u prvom minutu nastavka savladao raspoloženog Aleksu Antonića i smanjio na 4:1 delovalo je da gosti mogu da se vrate u meč. Ipak, da se tako nešto ne desi pobrinuli su se dvostruki strelac Vesić u 22. i 23. minutu, odnosno junak ove pobede, čuvar mreže Srbije Antonić koji se upisao u strelce na svom oproštaju od nacionalnog tima u 24. minutu. Zaigrali su Azeri dosta angažovanije u poslednjih 10 minuta igre i to im je donelo čak četiri gola. Redom su pogađali Atajev u 30. , Tijago u 32. , Fineo u 35. i Čovdarov u 37. minutu za konačnih Srbija – Azerbejdžan 7:5. Ovim susretom završena je aprilska pripremna avantura Orlova u kojoj je ostvaren odličan učinak od po dve pobede i dva poraza protiv veoma jakih protivnika, Brazila i Azerbejdžana.