Dobrom igrom u polufinalu Kupa futsaleri Novog Pazara nagovestili su da mogu da igraju ravnopravno protiv višestrukog uzastopnog šampiona Srbije.

U utorak 2. aprila Ekonomac je ipak uspeo da stigne do trijumfa, a sada su im se Pazarci osvetili i to sa kamatom! Izabranici Marka Gavrilovića trijumfovali su protiv Kragujevčana rezultatom 8:3 i tako su naneli jedan od najtežih poraza Ekonomcu od nastanka kluba! Već do odlaska na odmor bilo je 4:0 za domaćina, a strelci su bili Redžović, Jovanović, Sadović i Aleksić. Na startu drugog dela igre autogolom jednog od igrača Novog Pazara Ekonomac je smanjio na 4:1, ali je u 26. minutu Lazar Milosavljević zaradio drugu javnu opomenu i isključenje. Na krilima Momčilovića koji je odbranio dva pokušaja Redžovića Ekonomac je izdržao dva minuta sa igračem manje, a zatim je sa pet futsalera u polju pokušao da stigne do izjednačenja. Ipak, umesto izjednačenja usledila je rezultatska katastrofa! Redžović je dva puta pogodio nebranjenu mrežu za 6:1, zatim se u strelce upisao i maestralni golman Mirza Hot, jedan od najboljih pojedinaca ove utakmice koji je svojim odbranama trasirao put Pazarcima ka pobedi. Smanjio je Marko Perić na 7:2, ali je supertalentovani Ninoslav Aleksić spoljnim delom stopala sa svoje polovine pogodio za 8:2. Poslednji gol na meču delo je Ivankovića za konačnih Novi Pazar – Ekonomac 8:3! Posle ove neverovatne pobede Novi Pazar se nalazi na četvrtom mestu prvoligaškog karavana sa 32 osvojena boda, dok je Ekonomac i dalje lider sa 54 poena. Trenutno stanje na tabeli Prve lige Srbije izgleda ovako: