Futsaleri Novog Pazara nastavili su sa sjajnim igrama i sada već tradicionalno plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Čelni ljudi KMF Banjica priredili su pravi spektakl i organizovali su utakmicu za čistu desetku, publika koja je u velikom broju popunila tribine USC Voždovac (više od 500 gledalaca nalazilo se u hali) nije prestajala sa pesmom tokom čitavog meča, igrači beogradskog drugoligaša borili su se koliko su mogli, ali su izabranici Marka Gavrilovića pokazali zbog čega važe za jednu od najkvalitetnijih ekipa u ligi i na dominantan način plasirali su se među četiri najbolja tima najmasovnijeg takmičenja u Srbiji! Susret je počeo kao iz snova za goste koji su već u sedmom minutu imali četiri gola prednosti. Domaćin je ušao u grču, pa su golmana Pavlovića, koji je dobio šansu pre Destanija, savladali Aleksić u 3. , Mutavdžić u 4. , Eldin Redžović u 6. i Radetinac u 7. minutu. Usledio je tajm aut trenera Banjice Slaviše Damjanovića i rokada na golu gde je Destani zamenio Pavlovića i to je, bar privremeno, donelo rezultata. Blickrigom Simeunovića i Ružičića u 11. minutu Banjica postiže dva sjajna gola u svega nekoliko sekundi i vraća nadu svojim navijačima da bi mogla i potpuno da se vrati u meč! Napao je tada domaćin, nošen pesmom sa tribina, ali je golman Hot potvrdio klasu i održao je Pazarce na dva gola prednosti, da bi u samom finišu Aleksić kaznio nespretnu reakciju cele odbrane Banjice i povisio na 2:5. Kada je Eldin Redžović u 24. minutu postigao pogodak za 2:6 bilo je jasno ko će obezbediti plasman u polufinale. Pokušao je Slaviša Damjanović sa pet igrača u polju, umesto Destanija ušao je kapiten Ristanović i to je donelo rezultata jer je Krstić na spektakularan način savladao Hota u 34. minutu i smanjio na 3:6. Ipak, tada domaći futsaleri prave dve velike greške koje Pazarci koriste i preko Sadovića u 35. i Mutavdžića u 38. minutu postavljaju konačnih Banjica – Novi Pazar 3:8. Izabranici Marka Gavrilovića zasluženo su izborili plasman u polufinale, a Banjica je posle 10 utakmica bez poraza na domaćem terenu u svim takmičenjima morala da položi oružje pred veoma kvalitetnim rivalom. Snimak ovog meča koji ste u direktnom prenosu mogli da pratite na Youtube kanalu Srbija futsal uživo, možete pogledati na početku teksta, a za kraj donosimo vam svih 11 golova sa ove utakmice.