Posle šest meseci pauze, ovog vikenda startovala su  futsal takmičenju u Srbiji i to najpre na terenima Druge Futsal Lige Srbije…

Po svemu viđenom ovog vikenda, rekli bi da ovo nije bilo prvo kolo Druge Futsal Lige Srbije, već samo nastavak započete sezone koja je prekinuta 15.03. 2020.godine zbog dobro poznate situacije izazvane virusom Covid-19. Naime, sem novih pet klubova i bez Konjarnika, na parketu ništa novo u odnosu na proteklu sezonu, odnosno, mišljenja smo da je po rezultatima utakmica, ovo samo nastavak možda i najzanimljivije takmičenja do sada, puna preokreta, golova i uzbuđenja.

Sezona je otvorena u Vršcu gde je posle vođstva Foruma od 2:0 ekipa Paleža munjevito preokrenula rezultat i odnela bodove u Obrenovac rezultatom 2:6 (2:1). Pola sata kasnije, sumrak po nekima favorita za povratak u viši rang, ekipe KMF “Jastrebac” na parketu Hale Breza u Gornjem Milanovcu. Može se reći od “svitanja do sumraka”, od 0:2 na poluvremenu za Jastrebac, već o prvog minuta drugog poluvremena kreće goleada “Cirkuzanata”, najpre fantastičnim volejem Uroševića posle kornera, potom pogodcima Stefana Dmitrovića i kapitena Jovice Petrovića za 3:2 i u poslednjem minutu drugim pogotkom Uroševića sa pola terena u praznu mrežu, Kolorado ostaje neosvojiva tvrđava za favorizovani Jastrebac.

Susret prošlogodišnjih ljutih rivala ZUFO i Banjice, završen je još jednim uzastopni trijumfom ekipe iz Bujanovca, pošto je u poslednjem kolu proletos, ekipa ZUFO iz Beograda odnela bodove pobedom nad Banjicom od 0:1. Banjica je povela pogotkom Vukašinovića u 7.minutu, Fatimi je u 14.minutu izjednačio na 1:1, potom Dodić u 17.minutu dovodi domaćine u vođstvo za odlak na poluvreme. U 24.minutu Jovanović postiže pogodak za izjednačenje da bi drugim pogotkom Fatimija domaćin ponovo došao u vođstvo. Banjica se pogotkom Vasiljevića u 34.minutu vraća u egal ali u 36.minutu Ristić postiže pogodak zss slavlje domaćina i konačan rezultat od 4:3.

Još jedan meč preokreta viđen je u Leskovcu. Iskusna ekipa KMF Ivanjice golovima Vukašinović Nemanje u 6. i 20.minutu je na poluvreme otišla sa prednošću od 0:2. Međutim novajlija u  Drugoj Futsal Ligi Srbije KMF Leskovac nije dozvolio da na svom debiju u saveznom rangu takmičenja dozvoli da gost odnese bodove, te je znatno drugačijim pristupom igri u nastavku dala do znanja svima da će predstavljati tvrd orah i golovima Bojata u 31. i 35.minutu i Vukojevića u 40.minutu savladala proslogofisnjeg vicešampiona ekipu Ivanjice i osvojila svoja prva tri boda u saveznom rangu.

Novajlija u Ligi, ekipa KMF Loznica Grad je na svom debiju, odigrala nerešeno protiv iskusne ekipe KMF SAS iz Zrenjanina. Strel­ci na meču su bili Radenković (autogol) u 4.minutu za slavlje domaćih i prvenac u Drugoj Futsal Ligi Srbije. U 8.minutu za 1:1 pogodak postiže Novković. Avra­mo­vić u 11.minutu za 2:1, zatim Ra­den­ko­vić u 14. minutu ponovo izjednačuje. Iskusni Vu­le­tić u 19. minutu postiže pogodak za 3:2. U 27.minutu Ru­nje­vac vraća SAS u igru za nerešeno i 3:3. Domaćin u 33. minutu pogotkom Avra­mo­vića daje nadu lozničanima da će savladati goste, međutim posle mnogobrojnih promašenih prilika da reše utakmicu u svoju korist, po starom pravilu kazna stiže, pošto su dozvolili “Žutoj podmornici”, koja je započela igru sa pet igrača u polju, da iskoriste trenutak dekoncentracije i da golom Ra­den­ko­vića u 38. mi­nu­tu omoguće gostima nerešen rezultat od 4:4.

Komšijski derbi između “Tise” i “Bečeja 2003” pripao je gostima. Tomčić u 12.minutu i Tomić u 16.minutu su nagovestili sa dva pogotka u mreži gostiju na poluvremenu, laganu utakmicu, međutim u nastavku, gosti se bude i golovima Novakovića i Koraća u 21.minutu, ponovo kapitena Koraća u 31.minutu i na kraju sa dva pogotka ove večeri trostrukog strelca Novakovića u 39. i 40.minutu preokrenuli su rezultat na konačnih 2:5 i sasvim zasluženo odneli bodove preko Tise a samim tim zaključili ovo izuzetno zanimljivo i krajnje napeto 1.kolo Druge Futsal Lige Srbije.