Beogradski derbi u osmini finala Kupa Srbije pripao je prvoligašu.

KMF FON savladao je KMF Zemun Samo pravo na krilima četvorostrukog strelca Andrije Stankovića i tako je ‘Četa iz Jove Ilića’ nastavila pohod ka završnici Kupa Srbije. Od samog starta meča bilo je jasno ko će stići do pobede jer je domaćin golovima Stankovića u 2. i 4. minutu stigao do dva gola prednosti. Usledio je period izjednačene igre u kojoj su gosti pokušali da se rezultatski vrate u susret, ali su im sve nade srušene u 17. minutu. ‘Blickrig’ u režiji Andrije Stankovića i Strahinje Petrova i nova dva gola u mreži Zemunaca za nedostižnih 4:0 pre odlaska na odmor. Kada je popularni Iniesta u 27. minutu postigao svoj četvrti gol na meču za 5:0 delovalo je da Zemunci idu samo pravo ka rezultatskoj katastrofi. Da se tako nešto ne desi pobrinuo se tandem imenjaka, Nikola Lekić i Nikola Radulović golovima u 32. i 33. minutu smanjili su na 5:2 i tako doneli častan poraz Zemuncima. Ovim trijumfom FON se pridružio Ekonomcu, Novom Pazaru, Novoj Pazovi, Jastrepcu, Srpskoj, Banjici i Prokuplju u četvrtfinalu Kupa Srbije.