Na otvaranju 13. kola Prve futsal lige Srbije snage su odmerili Smederevo i Kalča.

Bio je ovo derbi donjeg dela tabele, a tri boda osvojili su gosti iz Niša. Posle početnog ispitivanja snaga prvi do gola dolaze Smederevci i to preko Nemanje Milosavljevića u 11. minutu. Gosti iz Niša tada kreću dosta agresivnije ka golu domaće ekipe i postižu čak pet pogodaka do isteka prvog dela igre. Na 1:1 izjednačio je Jovan Trojanović u 14. minutu, a zatim je Aleksandar Pavlović golovima u 15. , 16. , 17. i 20. minutu povisio na 1:5. Do odlaska na odmor prvenac u dresu Smedereva upisao je Nebojša Škorić pa je prvi deo igre završen rezultatom 2:5. U nastavku susreta jedini gol postigao je Danilo Kostić u 38. minutu pa se ova utakmica završila pobedom Kalče od 2:6. Trenutno stanje na tabeli Prve futsal lige Srbije izgleda ovako: