Nekoliko neočekivanih rezultata viđeno je na terenima Prve i Druge lige Srbije u petak 1. i subotu 2. marta.

Krenućemo od prvoligaškog karavana…

Smederevo – Srpska 4:4 (1:2)

Mnogi su Smederevce već otpisali, ovaj tim ni posle 15 odigranih utakmica nema pobedu, ali to nije sprečilo mladu i neiskusnu ekipu predvođenu talentovanom braćom Milosavljević da iznenadi Srpsku i nanese ovom timu ozbiljan udarac u borbi za plej of. Nije delovalo da će Srpska propustiti priliku da upiše još jedan trijumf jer je Bojan Popović golovima u 1. i 11. minutu doneo dva gola prednosti svojoj ekipi, ali je Nemanja Milosavljević pogotkom u 16. minutu vratio nadu domaćinu da može do iznenađenja. Izabranici trenerskog tandema Alilović – Pantelić ušli su furiozno i u nastavak, ponovo je briljirao Bojan Popović koji je prvo kompletirao het trik u 29. , a zatim postigao i svoj četvrti pogodak u 31. minutu i rezultatska katastrofa smešila se Smederevcima. Ipak, nisu se domaći predavali već su golovima Nikole Milosavljevića u 34. , Bojana Filipovića u 35. i Nemanje Milosavljevića u 38. minutu stigli do izjednačenja, a uz malo sreće mogli su i da trijumfuju. Ovo je bilo veliko iznenađenje i zaista jak udarac na plej of ambicije tima iz Beograda.

Ivanjica – Nova Pazova 5:3 (3:1)

Pobede Ivanjice u južnoameričkoj atmosferi hale ‘Crnjevo’ više nisu ništa neobično. Ipak, trijumf protiv drugoplasirane ekipe Prve lige Srbije mora se svrstati u kategoriju iznenađenja. Krenuli su domaći furiozno i posle 10 minuta imali su tri gola prednosti, a strelci su bili Gligorije Lišanin u 3. i Vukašinović u 5. i 9. minutu. Uspela je Pazova da smanji do odlaska na odmor i to preko iskusnog Živića u 19. minutu, a taj gol kao da je dao krila gostima koji blickrigom Kopanje u periodu od 30. do 31. minuta stižu do izjednačenja. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su se bolje snašli domaći pa su preko Stojkovića u 33. i Vukašinovića u 40. minutu postigli još dva pogotka i upisali veoma važan trijumf u borbi za opstanak!

Vranje – Novi Pazar 4:1 (3:0)

Vranjanci su nastavili pobedničku seriju još jednim iznenađenjem. Ovog puta oni su pred svojim navijačima bili bolji od još jedne ekipe sa plej of ambicijama, Novog Pazara, a kreatori trijumfa nad Pazarcima bili su Trajković koji je pogodio u 4. minutu, dvostruki strelac Kostić koji je golove postizao u 8. i 20. minutu i golman Milenković koji je mrežu gostiju zatresao u poslednjim trenucima meča.

BRŽI OD SIRENE: Golman Slaviša MilenkovićZanimljiv momenat dogodio se na utakmici u malom fudbalu u Vranju. Naime, prava golmanska hobotnica, domaće ekipe KMF Vranje, Slavisa Cake Milenkovic večeras je uz zvuk sirene, postigao gol za konacni rezultat utakmice i pobedu Vranjanaca.

Gepostet von SMS dn017 am Samstag, 2. März 2019

Čast Novog Pazara koji je na ovom meču bio oslabljen i u rotaciji je imao samo sedam igrača donekle je spasio Jovanović u 30. minutu.

RB – Ekonomac 0:7 (0:2)

Iznenađenja jesu viđena u Smederevu, Ivanjici i Vranju, ali u Valjevu je domaćin bio daleko od povoljnog rezultata protiv raspoloženih Kragujevčana. Ekonomac je demonstrirao klasu i pokazao zbog čega je godinama unazad najbolja ekipa u Srbiji, pa je sa 7:0 savladao borbenog domaćina. Goleadu je otvorio Viktor Ugo u 4. , a nastavio Ivanković u 5. minutu, da bi u nastavku pogađali i supertalentovani Stojčevski u 25. , Perić u 30. , Igor u 35. i 38. i ponovo Viktor Ugo u 38. minutu za konačnih RB – Ekonomac 0:7. Golove sa ovog meča, koji su snimale kolege sa portala Ip Sportmedia, možete videti na početku teksta.

FON – Jastrebac 5:4 (4:2)

Derbi ove runde takmičenja prvoligaškog karavana u svoju korist rešili su igrači FON-a. Izabranici Borka Surudžića odigrali su odličnu utakmicu i uspeli su da upišu važnu ‘trojku’ u borbi za plej of. Prvih 10 minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj igri, a viđena su čak tri gola. Za domaćina su pogađali Cvetković u 4. i Petrašević u 10. minutu, dok je mrežu Josimovića zatresao Cvetanović u 7. minutu. Strahinja Petrov i Pavle Pešić golovima u 11. , odnosno 16. minutu donose Beograđanima velikih 4:1, a prednost smanjuje Radojičić pogotkom u 18. minutu. Pokušavali su gosti da se vrate u meč, ali je briljirao Nikola Josimović, a u 30. minutu Petrov svojim drugim golom na utakmici donosi svom timu tri gola prednosti. Uspeo je Jastrebac da smanji zaostatak na samo jedan gol preko Sudimca u 39. i Kneževića u 40. minutu, ali snage, a ni vremena za nešto više nije bilo pa su bodovi ostali u prestonici.

12 KMF Smederevo 22 0 3 19 39 - 160 -121 3

a 15. kolo kompletiraće utakmica između Vinter Sporta i Kalče.

U drugoligaškom karavanu za sada je odigrana samo jedna utakmica i probajte da pogodite… Desilo se iznenađenje!

Sopot – Ekonomist 2:7 (0:3)

Čas futsala održali su igrači Ekonomista ‘Brazilcima sa Kosmaja’. Da li je domaćin potcenio svog rivala koji je pre ove utakmice ‘držao fenjer’ na tabeli Druge lige ili je pak ovo najava još jednog blistavog proleća Ekonomista kao u sezoni 2017/18. ostaje da se vidi u nedeljama koje su pred nama, ali jedno je svakako sigurno – Beograđani su odigrali najbolji meč ove godine i u svim segmentima igre nadvisili su favorizovanog domaćina. Do odlaska na odmor Ekonomist je imao tri gola prednosti. Goleadu je otvorio raspoloženi Dejan Veličković u 4. minutu, a nastavili su je Marko Šmrkić i Vladimir Jovović u 14. , odnosno 18. minutu. Nastavak igre doneo je nove golove za goste koji preko novajlije Cimbaljevića u 21. i 24. i fenomenalnog Jovovića u 26. minutu stižu do neverovatnih 0:6! Treba napomenuti da je i Sopot imao svoje šanse, ali je svoj dan imao čuvar mreže Ekonomista Grujić koji je svojim intervencijama do ludila dovodio domaće futsalere. Uspeo je Ivić nekako da savlada raspoloženog Grujića u 31. minutu, a zatim je i Milutinović u samom finišu, minut pre kraja, smanjio na 2:6, ali je Stamenković golom u 40. minutu stavio tačku na ovaj meč i doneo veliki trijumf Ekonomistu. Treba napomenuti da je na klupi Ekonomista, kao igrač ali uvek spreman da posavetuje svoje saigrače, sedeo Đorđe Pantelić, a znamo koliko je popularni Panta bio zaslužan za sjajne igre beogradske ekipe prošle sezone. Da li će Beograđani uspeti da naprave novo čudo i uđu u novu seriju dobrih rezultata koji bi im omogućili opstanak u drugoligaškom karavanu ostaje da se vidi u nedeljama koje su pred nama.