U 16.kolu Prve Futsal Lige Srbije…

Nakon pobede Ivanjice protiv KMF Zemun Samo Pravo, izvesno je postalo da je Niški Winter Sport učesnik play-outa i da će za protivnika imati trećeplasiranu ekipu iz drugoligaškog karavana takmičenja. Mogli su Zemunci bolje proći u ovoj utakmici da su iskoristili izgledne šanse koje su imali njihovi igrači. Bezbroj šansi na obe strane i prava goleada obeležile su ovu utakmicu od izuzetnog značaja i za jedne i za druge. Već u 10.minutu bilo je 3:0 za Ivanjičane. Nepun minut kasnije, Todorović smanjuje na 3:1. Do kraja poluvremena, Vukašinović najpre povećava prednost gostiju na 4:1 da bi Jelić i Mikuletić vratili Zemunce u igru za 3:4 za odlazak na pauzu. Krenuli su domaći na sve ili ništa, ali svi pokušaji su se završavali neuspešno. Zato gosti preko Rakića kažnjavaju u 25.minutu promašaje domaćih i ponovo vode sa dva gola razlike. Dimitrijević u 28.minutu nagrađuje upornost Zemunaca i vraća ih na gol zaostatka, dok Mikuletić u 33.minutu izjednačava na 5:5. Međutim to je bilo sve što su domaći uspeli do kraja da učine, pošto su gosti preko četvorostrukog strelca Vukašinovića i u poslednjim trenucima susreta Nikolića postavili konačnih 5:7, tri boda vredna sigurnog opstanka a možda i borbe za play-off. Sa druge strane, Ivanjičani su razbili nade Winter Sportu,  koji je u međuvremenu smenio trenera Slavišu Damjanovića i postavio Vojkana Vukmirovića za novog šefa struke, da može izbeći baraž, tako da nakon poraza još jedne ekipe iz Niša, KMF Kalče čiju je mrežu do vrha napunio FON sa 9:1 (5:1), iako su gosti poveli u 7.minutu. Ostaje da se vidi, da li će Zemun Samo Pravo, koji do kraja igra protiv Bečeja i FON-a, ili Kalča koju očekuju susreti protiv Winter Sporta i Vranja, uspeti da se domognu mogućnosti borbe za opstanak u elitnom rangu takmičenja, odnosno koji klub će biti direktan putnik u niži rang. Konjarnik u Nišu nije imao milosti prema domaćem Winter Sportu kojem nije pomogao ni novi šef struke. Kao da su u Winteru odavno bili svesni da ih play-out ne može omašiti pa su pred meč sa Beograđanima koji pretenduju na visok plasman, doveli novog trenera, koji bi možda u naredna tri susreta spremio ekipu za borbu za opstanak. U prvom svom meču, to im nije uspelo pošto je na kraju prvog poluvremena stajalo 0:4 za Konjarnik. Šest golova prednosti za Konjarnik bilo je sve do 38.minuta kada domaći preko Stevanovića smanjuju na 1:6 i u poslednjem minutu na 2:6 za nova tri boda Konjarniku i treće mesto uz utakmicu manje pred razigravanje za prvaka države. U Bečeju, nakon vođstva gostiju u  2.minutu preko Vuletića, zatim izjednačenja u 6.minutu preko Živića, gosti ponovo vode u 9.minutu pogotkom Radetinca. Do poluvremena mreže su mirovale a tek u 25.minutu stiže pogodak, ovoga puta domaćih igrača, strelac ponovo Živić. Minut kasnije Stanković najavljuje definitivni preokret domaćih, koji nastavljaju Jovanović u 35.minutu, da bi Korać u 40.minutu postavio konačan rezultat od 5:2 za Bečej u kojoj je realno gost mogao postići još koji pogodak iz par izglednih šansi ali isto tako i domaći imaju da žale za više stoprocentnih prilika da ugroze gol ovo veče izuzetno raspoloženog golmana gostiju Rašljanina.

“Svet je lep kada sanjamo” zapevaše Vranjanci u prepunoj hali i savladate lidera na tabeli ekipu KMF Loznica Grad. Krenulo je kao iz snova za borbene i uigrane Vranjance, naspram kojih su stajali tehnički individualno superiorniji Lozničani. Najpre u 3.minutu Jovanović a zatim Trajković u 8.minutu, neshvatljivo ostavljeni sami na šutu pred nemoćnim Jakovom Vulićem, dovode domaće u vođstvo i urnebes na tribinama. Nošeni publikom, tvrdom i požrtvovanom odbranom, Vranjanci su dozvoljavali futsal vedetama igru do nekih 10-tak metara od svog gola i činili neprobojan bedem pred njim, vrebajući svoje šanse iz kontre. Kruzili su Lozničani ali svaki izgledan pas sprečavao je neko od igrača domaćih koji bukvalno nisu štedeli sebe. Jedan trenutak pada koncentracije, ostavljeni zaboravljeni u napadu igrači Loznice, jednostavnim dodavanjem dovoljnim da preciznim i prelepim udarcem sa 6 metara, Matijević smanji na 2:1 u 12.minutu. Izlaskom u presing stvarali su gosti probleme Vranjancima koji nisu iznalazili način da krenu u napad, ali bez obzira što je svaka lopta završavala u posedu gostiju, sve su to domaći ispravljalo u odbrani i vrebali svaku grešku. U 19.minutu ponovo dvostruki strelac Predrag Jovanović postiže pogodak, prošetajući se jednom rečju pored “nezainteresovane” odbrane gostiju i uputivši neodbranjivi udarac ispred usamljenog Vulića. U drugom poluvremenu ista priča. Nakon što su naseli na “starog lisca” Kocića koji je u 23.minutu navukao dvojicu igrača domaćih uz levu aut liniju, videvši prilikom driblinga da se Danilo Kostić nalazi sam na gol liniji, prevarivši ujedno i golmana Milenkovića, dodaje pas Kostiću kojem je ostalo samo da loptu sprovede u mrežu za 3:2. Lozničani napadaju, Vranjanci čekaju, Lozničani u presingu, domaći iako izgube loptu ponovo je kod njih čim gosti priđu bliže golu. Sve do pet minuta do kraja kada posle tajmauta, trener gostiju Despotović se odlučuje za igru sa pet igrača u polju bez golmana, verovatno želeći da preokrene rezultat i eventualno obezbedi dva kola pred kraj regularnog dela prvo mesto na tabeli. Međutim, pored čvrstih i dalje iako iscrpljenih Vranjanaca, to nije urodilo plodom tako da su Trajković i dva puta Milosavljević u 3 poslednja minuta susreta kaznili greške igrača iz Loznice I postavili konačnih 6:2 za veliko slavlje domaćih i samo jedan bod zaostatka u odnosu na KMF Loznica Grad. Vranje očekuju u poslednja dva kola susreti sa Konjarnikom i Kalčom dok Lozničani dočekuju Novi Pazar i idu u goste Bečeju.