Završen je 4. Međunarodni futsal Božićni turnir…

4. međunarodni futsal Božićni turnir u Šapcu završen je trijumfom ekipe Sind-a u seniorskoj konkurenciji. U velikom finalu ekipa SIND-a, predvođena futsal čarobnjacima iz Srbije, ovoga puta bez reprezentativaca, savladala je tim “Agrar Petrović BiH” rezultatom 2:1 (0:1). Finalna utakmica za pamćenje kao i finalni dan futsal turnira u Šapcu koji je oborio sve rekorde. Najveći broj ekipa učesnika, maksimalno popunjena dozvoljenim kapacitetom Hala Zorka. Fantastična organizacija od prvog pa sve do finalnog dana turnira pokazala nam je da su organizatori premašili svoja lična očekivanja i sa pravom nose epitet jednog od najorganizovanijih turnira u regionu dok su svoj Šabac čvrsto utemeljeli kao jedan od futsal centara. Kao što smo rekli, finalni dan, dan susreta najboljih ekipa u borbama za treća mesta i finalni susreti u pet kategorija, obeležio je odličan futsal, maksimalna posećenost tokom celog dana, dok se za ‘šlager” večeri, veliko finale, tražila karta više i mesto na tribini. Ostaje žal što zbog Covida nije dozvoljena upotreba maksimalnih kapacitetita Zorke, koja bi bila ispunjena do poslednjeg mesta. Publika na nivou, svaki potez ispraćen aplauzima, suđenje na svim utakmicama vrhunsko i za svaku pohvalu počev od sudijskog para Dušan Josipović-Petar Đaković koji su sudili uvodne utakmice, pa do drugog sudijskog para Predrag Beljević-Miloš Jocović, kojima je kao jednim od najiskusnijih futsal sudija pripala čast da sude završnicu finalne večeri. U finalnu nad finalima, povela je ekipa “Agrar Petrović BiH” pogotkom Pavlović Dejana preko celog terena na prazan gol, obzirom da je tim SIND-a u tom trenutku igrao sa pet igrača u polju. Rasplamsala se igra, međutim do poluvremena rezultat je ostao nepromenjen. U drugom poluvremenu već u 15.sekundi Aleksandar Pavlović Čvrga postiže prvi od svoja dva gola. U nastavku futsal na visokom nivou, Tačno dva minuta kasnije, Pavlović postiže pogodak odličnim udarcem sa nekih 8-9 metara po sredini gola golmana Ružičića. Do kraja susreta, ređale su se mnogobrojne šanse ali su briljirali najbolji golman turnira Lazović Miloš sa jedne i Ruzičić sa druge strane,  te je astronomsku nagradu i ček od 400000 dinara preuzeo kapiten ekipe SIND-a, futsal vedeta Predrag Rajević. Naravno da posle odlično odigranih utakmica, sledilo je i neizbežno” treće poluvreme” u nezaboravnoj organizaciji, ponavljamo, fantastičnih domaćina u čije ime nam je komentar dao Luka Stanimirović, administrator turnira, momak koji je možda bio i glavna karika u organizaciji turnira i koji se svojski potrudio i uspeo da sve bude na vrhunskom nivou.

Luka Stanimirović, administrator turnira:
,,Drago mi je da je kroz proteklih 20 dana šabačka publika nakon 2 godine ponovo imala prilike da uživa u futsal spektaklu u našoj Hali sportova Zorka, u organizaciji agencije MM Stars na čelu sa Draganom Gašićem. Ako mene lično pitate, ja mogu da budem zadovoljan kako je naš organizacioni tim izneo breme ovog do sada najboljeg turnira u našoj organizaciji i siguran sam da ćemo za nešto manje od godinu dana našim sugrađanima i svim ljubiteljima futsala ponovo prirediti još veći spektakl u našoj Hali. Ovog puta je takođe neizostavna bila pomoć Gradske uprave grada Šapca, koja nam je maksimalno izašla u susret na čelu sa gradonačelnikom Aleksandrom Pajićem koji je i uručio nagrade na seniorskom finalu i lično se uverio da je grad podržao jednu fantastičnu sportsku manifestaciju. Zahvalnost ovim putem odajem zaista svima koji su nam pomogli da realizujemo ovu sportsku manifestaciju, a pogotovo svim medijima uključujući i Vas koji su zajedno učestvovali u ekspanziji našeg brenda. Mislim da je ovo još jedan dokaz da je Šabac grad sporta i da grad kao Šabac definitivno zaslužuje ovakav jedan događaj kao što je Međunarodni turnir u futsalu. Ne preostaje mi ništa drugo nego da ovom prilikom još jednom iskažem svoje lično zadovoljstvo prikazanim na šabačkom petoparcu i pozovem sve ljubitelje futsala da se već od sledeće zime pridruže najvećem futsal spektaklu na našim prostorima.

(Luka Stanimirović, administrator turnira)