BIH
Radnik trijumfom u Pecari za nastavak agonije Hercegovine
Poslije obaveza u Ligi prvaka, momčad KMF Radnik MD Shop čekale su obaveze u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Četvrto kolo donijelo im je put za Široki Brijeg na megdan Hercegovini kojoj ne cvjetaju ruže.
Ipak prvi do gola stižu domaći. Ćavar je snažno šutirao u trećoj minuti a na drugoj stativi Dragan Edi Marić pogađa za 1:0. Nisu dugo imali razloga za slavlje. Stefan Rakić se našao u startnoj petorci u odsustvu Marinkovića, a u četvrtoj minuti koristi lošu procjenu i start zadnjeg igrača Hercegovine, izlazi sam pred Rašića i zabija za 1:1. Pavlović donosi preokret aktuelnom prvaku u 14. minuti nakon asistencije Emira Hodžića. U 18. minutu jedna prepoznatljiva Radnikova akcija sa golmanom-igračem, a egzekutor je ponovo Rakić. Sljedeći minut nam donosi pogodak Ćavara nakon akcije iz auta, ali već iz novog napada Arnautović vraća dva gola prednosti Sembercima za 2:4 na poluvremenu.
Ni najoptimističniji navijači u Pecari nisu očekivali da je moguće vratiti se protiv prvaka. Sve nade ruši u 28. minuti Semir Hodžić nakon sjajno bačene lopte Ružičića. Imali su Širokobriježani blagu inicijativu u drugom dijelu, pokušali i bez golmana ali do gola nisu mogli. Tačku na “i” postavlja još jednim golom Rakić i upisuje hat-trick.
MNK “Hercegovina”–KMF “Radnik MD Shop” 2:6 (2:4)
Nakon poraza protiv Neimara ovo je četvrti poraz Hercegovine u četiri utakmice, start prvenstva kojem se nisu nadali ni u najgorim košmarima, a i sljedeća utakmica je preteška jer idu za Mostar. Radnik će u svojoj dvorani dočekati tuzlansku Slobodu.