BIH

Brotnjo u hercegovačkom derbiju savladao Hercegovinu

Sinoć je u Čitluku odigran hercegovački derbi u okviru 4. kola Premijer futsal lige BiH između MNK Brotnjo i MNK Hercegovina, a pobjeda je u samom finišu pripala domaćinu rezultatom 4:2.

Mario Mikulić je u 11. minutu doveo goste iz Širokog Brijega u vođstvo, da bi četiri minuta kasnije stvari na početak vratio sjajni Ivan Ivanković.

U drugom minutu drugog poluvremena preokret u korist Brotnja donosi Vinko Prusina, a novo izjednačenje, u 33. minutu, postavlja Anđel Čolak.

Ipak, finiš susreta u predivnom ambijentu GSD Čitluk pripada domaćinu, te sa dva pogotka Darija Penave, u 35. i 37. minutu, dolaze do velike pobjede sa konačnih 4:2.

Brotnjo će u narednom kolu gostovati kod Starog Grada, dok Hercegovina dočekuje Radnik ‘MD Shop’.