Srbija

Loznica preuzela vrh tabele

Facebook KMF Loznica Grad

Derbi opravdao očekivanja

Derbi 10. kola 1.FLS je u potpunosti opravdao epitet. Prava prvenstvena utakmica viđena je u “Šumicama”. Viđeno je sve ono što futsal čini “magičnom” igrom na “petoparcu”.

Mrežu načinju domaćini

Prva četvrtina meča protekla je u inicijativi domaćina. Posle više propuštenih stopostotnih šansi Pešić je načeo mrežu Vulića.

Nakon auta u 7. minutu, Pešić iz prve šalje loptu sa nekih 12 metara u gol gostiju.

Već u 8. minutu Petrašević koristi grešku odbrambenih igrača gostiju i šutem sa osam metara dovodi domaće do prednosti od 2:0.

Sledi comeback

Mislilo se da su gosti “grogirani”. Derbi ne bi bio derbi da ne sledi povratak u meč.

Gosti do svog prvog pogotka dolaze u 18. minutu nakon fantastične akcije.

Perić do Milosavljevića, potom lopta do Rosića. Isti pronalazi Dudu Tabordu koji na drugoj stativi zatvara i šalje loptu u gol.

Već minut kasnije Dudu koristi poklon loptu Šljukića i sa šesterca šalje loptu u gol domaćina.

Prvo poluvreme: KMF “Beogradski FON”-Dudu Taborda 2:2.

U drugom delu derbi meča domaćinu kao da su se vezale noge. Lozničani su igrali svoju igru prepoznatljivu igru.

Za 2:3 u 23. minutu Vulić iz svog šesterca šalje loptu u prazan gol domaćina iznenadivši kolegu sa druge strane Josimovića koji je krenuo u napad kao golman-igrač.

tri pogotka Rosića rešavaju derbi

Do 2:4 gostujući futsaleri dolaze u istom minutu nakon Kocićevog proigravanja Rosića u šestercu gostiju. Rosić se driblingom oslobodio golmana i poslao loptu u praznu mrežu. Domaćin smanjuje prednost gostiju na 3:4 u 25. minutu golom Šljukića nakon kornera.

Rezultatska neizvesnost trajala je sve do 35. minuta. Tada Rosić dovodi svoju ekipu do dva gola prednosti.

Najpre je u svojoj polovini presekao napad domaćina i sa loptom se probio sam pred Josimovićem. Lucidan šut i golman domaće ekipe nije uspeo da spreči pogodak.

Hat-trick Rosića u 37. minutu. Kocić ga proigrava tako da mu nije bilo teško da savlada domaćeg golmana.

Domaćin u 40. minutu uspeva samo da ublaži poraz za konačnih 4:6. Derbi ovog kola zasluženo pripada gostima iz Loznice.

KMF “Beogradski FON”KMF “Loznica-Grad 2018” 4:6 (2:2)

Loznica grad je ovom pobedom izbila na čelo tabele sa istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom. Imaju i utakmicu manje koja igraju u sredu protiv Novog Pazara kod kuće.

U 11.kolu Beograđani gostuju u hali “Jezero” ekipi KMF” Ekonomac”. KMF “Loznica-Grad 2018” dočekuje Vranje.