BIH

Derbi dosadašnjeg dijela sezone Premijer Futsal Lige BiH…

Derbi susret dosadašnjeg dijela sezone Premijer lige BiH u futsalu odigrali su večeras prošlogodišnji finalisti, ekipe Mostar SG-a i Radnika iz Bijeljine. Dva potpuno različita poluvremena i na kraju veliki preokret i vjerovatno rješavanje enigme ko će kroz cijeli Play off imati prednost domaćeg terena. No, krenimo redom…

Šesta minuta, izgledalo da je to loš korner Mostaraca ali lopta na kraju dolazi nekako do Venecualanca Morena koji pogađa za 1:0. Izgledali su Mostarci u prvom dijelu vrlo dobro, vršili visok presing i nisu dozvoljavali Sembercima da se razmašu. U 10. minutu je 2:0, Bilal Jelić pogađa i podsjeća na svoje stare slavne dane. Dvije minute kasnije, Mirko Marinković smanjuje na 2:1, ali ubrzo Bilal Jelić ponovo vraća dva gola prednosti. Njegova najbolja partija ove sezone vjerovatno. Djelovao je Radnik smušeno u tim momentima, a jedna nesvakidašnja greška Ružičića pomogla je Mostarcima da odu na plus 3. Strijelac Brazilac Thiago. U tim trenucima vjerovatno je većina ljubitelja otpisala branitelja naslova ali samo minut kasnije još jedan pogodak nevjerovatnog Marinkovića za 4:2 i nadu u preokret. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu smo gledali šampionski Radnik. Lopta je išla puno brže, tečnije i tačnije. Nametnuli su svoj ritam a onda se teško odbraniti. Šutirao je golman-igrač Ružičić par puta ali uvijek malo neprecizno, sve do 24. minuta kad pogađa za 3:4. Široka rotacija pojačane ekipe sa Neretve dugo je odolijevala da potpiše kapitulaciju. Ipak u 32. minuti sjajno se snalazi Stefan Rakić i pogađa za 4:4. Dva minuta kasnije, Dejan Pavlović, bivši igrač Mostara, na krivoj nozi nalazi bivšeg saigrača Momčilovića i pogađa za veliki preokret. Pokušali su nakon toga domaći sa viškom ali nije to izgledalo najspretnije. Najopasniji su bili šutevi Marinha de Souze sa distance ali Staklorad nije mogao do 5:5. Konačan rasplet desio u posljednjim trenucima utakmice. Slobodnjak za Mostarce iz povoljne pozicije, Radnik uvodi drugog golmana, Seada Bećirovića, u igru, a on prvo brani fantastično, a zatim pogađa vrhunski sa gola na gol za veliko slavlje gostiju i konačnih 4:6. Zasmetalo je to domaćinu, prije svega Dani de Souzi koji je bio najglasniji u raspravi i naguravanju koje je krunisalo sjajnu utakmicu, ali svakako i odlična najava pred play off Premijer Futsal Lige u kojem su ove dvije ekipe glavni favoriti da dođu do samog kraja.