FK Konjic ostaje u Premijer Ligi?!

FK Konjic Anel Razić

Anel Razić

Razgovarali smo sa Anelom Razićem – generalnim sekretarom i službenim predstavnikom FK Konjic.

“Futsal Klub Konjic” je od samog osnivanja osigurao kvalitetno i stručno vodstvo. Tu se već moglo vidjeti da će klub imati visoke ciljeve. Zahvaljujući kvalitetnom menadžmentu, stručnim i mladim ljudima na ključnim i upravljačkim mjestima u klubu. Rušeći pri tom radom i strpljenjem prepreke koje su pred klubom stajale. Zasluženo dobijamo ulaznicu za takmičenje u najvišem rangu futsala u Bosni i Hercegovini tj. Premijer futsal liga.

Najpre KMF Tango sada FK Konjic

Ljudi koji su osnovali klub željeli su da svoje iskustvo koje sam imao u KMF Tango prenesem i na plavu porodicu Futsal klub Konjic.

Prihvatio sam poziciju generalnog sekretara i službenog predstavnika kluba gdje se moja aktivnost svodi na administrativne i tehničke poslove u klubu.

Za mene velika je čast biti dio ovakvog kolektiva gdje zajedno sa upravom i stručnim štabom težimo da ostanemo na pravom putu. Iako nam je ovo debitantska sezona gdje smo znali da neće biti lako kao prošlih godina trenutna pozicija je br.8.

A o budućoj polusezoni tu je..

Sa određenim pojačanjima u igračkom kadru, daje nam za pravo da do kraja sezone možemo da ispunimo zacrtane ciljeve kluba. Sigurno je da ćemo tako nastaviti i u budućnosti gdje ćemo snagu kluba pojačati sa mlađima iz selekcije juniora i akademije. Želimo da budemo primjer kako jedan kolektiv ustvari treba da izgleda.

Iz dana u dan učimo sve više i više. Dodatni vjetar u leđa smo dobili dovođenjem trenera futsal reprezentacije BiH gospodina Mirka Čampare. Vizija našeg kluba ne teži samo u ostvarivanju vrhunskih rezultata i stvaranja mladih vrhunskih malonogometaša, već razvoju mladih općenito.

Naša misija je osim malonogometnog znanja i vrijednosti onim najmlađim članovima prenjeti ljudska znanja i vrijednosti. Tako bi u konačnici stvorili ljudski kapital kao temelj uspješnog i kvalitetnog društva. Našu želju, volju, motiv želimo da prepozna grad Konjic kao i mnogi privatni subjekti. Ovom prilikom pozivam sve naše sugrađane da u što većem broju podrže naše momke u nastavku sezone.

FK Konjic

Porodica je nešto najvažnije u životu svakog čovjeka, a Futsal klub Konjic je porodica

“Sportski pozdrav” za sve vaše čitaoce poručuje Anel uz pozdrav SAMO ZAJEDNO.

Continue Reading

BIH

Radnik MD Shop osvojio Skenderiju

By

Radnik MD

Radnik MD Shop je u derbiju 12.kola Premijer Futsal Lige Bosne i Hercegovine gostovao GFC “Sarajevo”.

U prvom delu sezone dešavanja u Bijeljini kada je Radnik u 3. kolu bio bolji rezultatom 3:2 unele su velike tenzije pred ovaj meč. Dodajemo tome da je ovaj meč proglašen i svojevrsnim derbijem kola uz to znajući da je vodeći Mostar izgubio svoj meč, dajući krila Radniku da može na čelo tabele, tenzije na parketu su postale još veće.

GFC Sarajevo je dobro otvorilo utakmicu i prvo došlo do vođstva prelepim golom kapitena Hršumovića u 4′.

Od početka igrajući sa golmanom-igračem, stvarajući višak u polju, igrači Radnika su vodili igru, ne dozvoljavajući protivniku da krene sa nekom izgrađenom akcijom. Sve se svodilo na ispucavanja lopte ka golu Ružičića, čekanjem greške gostiju, te kontrom pokušavati da se ugrozi njegov gol. Dosta šansi su igrači Sarajeva tako stvorili ali je ovoga puta Ružičić bio nepremostiva prepreka. Iako su uspešno zatvorili prilaze svom golu, Mirko Marinković u svom stilu, nakon šuta saigrača, zatvara drugu stativu za 1:1.

Borbeno ali

Borili su se igrači Sarajeva pred svojom publikom dajući maksimum, ali iz te borbe došlo je i do pada koncentracije. Marinković ponovo koristi grešku u odbrani i odbitak od golmana Halilovića sprovodi u mrežu za 1:2.

Prelomni trenutak ovoga meča bilo je isključenje za jednog od najboljih igrača domaćih ove sezone. Edis Mršo dobija crveni karton u 19. minutu utakmice. Zbog šestog akumuliranog prekršaja KU sa 10 metara izvodi uspešno Arnautović i pored leve noge Halilovića šalje loptu u mrežu. Čovrk u poslednjem minutu prvog dela smanjuje na 2:3 za odlazak na pauzu, nakon što je Džafo promašio KU sa 10 metara.

U nastavku goleada Radnik MD

U nastavku viđeno je još šest pogodaka. Po dva za goste postiže trostruki strelac na meču Arnautović. Potom i četvorostruki strelac Marinković postiže dva gola uz jedan pogodak Džombića. Poraz domaćih ublažio je Hodžić.

Pobedom u Sarajevu KMF Radnik MD je izbio na prvo mesto na tabeli nakon poraza FC Mostar SG od MNK SLOGA – WWIN Gornji Vakuf – Uskoplje u Gornjem Vakufu dok je Sarajevo treće.

GFC SARAJEVO – KMF RADNIK MD Shop 3:8 (2:3)

Šampion pao u Vakufu

Šampion iz Mostara nije dobro podneo gostovanje u snegom okovanom Gornjem Vakufu. Doživeli su hladan tuš od MNK SLOGA – WWIN Gornji Vakuf – Uskoplje.

Iako utakmica nije dobro počela za Slogu čak šta više je nagovestila još jednu pobedu Mostara. Ipak nije bilo tako. Već na startu Medak postiže svoj prvi pogodak za Mostar SG Staklorad. Iako su u više navrata mogli primiti gol od gostiju, zahvaljujući golmanu Deliću koji ih je spašavao u tim trenutcima, , u četvrtom minutu erupcija oduševljenja na prilično popunjenim tribinama.

Jedan preokret

Usledila je akcija Sloge. Milanović pronalazi Halilovića koji iz prve velemajstorski šalje loptu preko reprezentativnog golmana Irana Ahmedpoura za izjednačenje.

Potom još jedan pogodak za vođstvo domaćih u 07. minutu. Milanović snažno šutira sa 8 metara. Ahedpoura nemoćan, Zukana silovito pogođa lopta na drugoj stativi, ali je on prisebno smešta u praznu mrežu gostiju.

Na samom početku 17. minuta Jelić ostaje usamljen na nekih 12 metara, nebranjen čini ono što najbolje zna. Snažnim udarcem ubojitom levicom pogodak pored nemoćnog Delića za 2:2.

Samo minut ipo kasnije preokret Mostara. Sa golmanom-igračem u polju, kruže oko domaćeg gola vrebajući priliku. Boba Rajčević pronalazi rupu u odbrani ujedno pronalazi i na drugoj stativi Aladžića koji pogađa za 2:3.

Potom drugi preokret

Jednostavna akcija Sloge rezurtirala je izjednačenjem. Akciju je poveo Turić, lopta do Zukana, dupli pas sa Latićem i pogodak Zukana za 3:3. Futsal je ponekad tako jednostavan?!

Nastavljaju igrači Mostara sa viškom u polju. Brza greška Jelića za kontru Sloge. Tri na jedan i Turić pogađa za novo vođstvo Sloge 4:3 i kraj neverovatnog poluvremena.

Ne posustaje šampion tako lako…

Nastavljaju svoju igru Mostarci. Konstantno napadaju sa viškom igrača i baš Aladža taj “višak” od igrača, u 29. minuta pogađa snažnim udarcem i vraća Mostar na 4:4.

Neće šampion bez viška da igra ali neće ni lopta u gol Sloge. Naprotiv nakon jednog odbitka posle šuta Kahvedžića, Delić hvata loptu i iz prve je šalje preko celog terena u praznu mrežu u 32.minutu. Slede još dva pogotka Sloge, oba u razmaku od jednog minuta. Egzekutor Latić najpre u 37. minutu potom i u 38.minutu postiže pogotke.

Konačan rezultat postiže Milanović na asistenciju Zukana nakon jedne kontre pred sam kraj utakmice.

MNK SLOGA – WWIN Gornji Vakuf – UskopljeFC MOSTAR SG 8:4 (4:3)

Radujković hattrick

Odličan meč i još bolja partija Radujkovića. Radujković je sa svoja tri pogotka doneo tri nova boda Salinesu.

Sedam minuta se čekalo na prvi pogodak i rezultatsku klackalicu. Prekid sa desne strane sa 10-tak metara. Uigrana akcija, lopta stiže do Radujkovića koji je, iako je golman gostiju uspeo zahvatiti, snažnim udarcem sprovodi u mrežu gostiju.

Početak desetog minuta. Ćavar ulazi u sredinu domaćih i sa 11 metara snažan šut levicom za prelep pogodak i izjednačenje za poluvreme.

U 2.minutu nastavka mat u dva poteza. Čorhodžić petom ka Kadić Alemu. Kadić dolazi do lopte. Iz dva driblinga izbacuje čuvara i sa šest metara pogađa na prvoj stativi gol Rašića za 2:1 za Salines.

Na novo izjednačenje čekalo se samo dva minuta. Presečenu loptu na svojoj polovini Zovko uzima. Munjevito kreće neometano u kontru i jedan na jedan protiv Jašarevića sprovodi je rutinski u mrežu.

Radujković tri gola za veliku pobedu

Ređale su se šanse na obe strane ali bez pogotka sve do 27.minuta. Radujković sa desne strane sa nekih sedam metar pod prečku cepa mrežu golmana gostiju. Već u 28.minutu 4:2 za domaće. Strelac ponovo Radujković za svoj hattrick. Fenomenalno je u jednoj kontri sačekao loptu na drugoj stativi sa desne strane. U maniru iskusnog strelca rutinski je sprovodi u mrežu za dva gola razlike.

Krenuli su sa golmanom-igračem u polju igrači Hercegovine i to im se isplatilo na ulasku u 37.minut.

Vukoja dobija loptu na nekih 15-tak metara, primećuje da je golman domaćih blokiran. Kratak zalet i precizan udarac i pored špage golmana, lopta ulazi pored njegove leve noge u gol.

Do kraja i dalje igra gostiju sa viškom igrača u polju ali rezultat ostaje nepromenjen. Salines na krilima trostrukog strelca Radujkovića postiže veoma bitnu pobedu za svoj tim. Osvaja vredna tri boda u ovoj izuzetno teškoj utakmici.

FC “SALINES”MNK “HERCEGOVINA” 4:3 (1:1)