BIH

GFC Sarajevo u Mostaru srušio aktuelnog prvaka

GFC Sarajevo

GFC Sarajevo večeras je u Mostaru upisao veliku pobjedu u meču 9. kola Premijer futsal lige BiH, pošto je rezultatom 4:5 bio bolji od prvoplasirane ekipe na tabeli i aktuelnog bh. prvaka FC Mostar SG ‘Staklorad’.

Sarajlije je do prednosti doveo Anes Džafo u 9. minutu susreta.

Samo dva minuta kasnije srpski internacionalac u redovima mostarskog kluba, Slobodan Rajčević, vraća stvari na početak.

U 15. minutu Sarajevo ponovo stiže do prednosti, opet je mrežu domaćih zatresao Anes Džafo, da bi u posljednjem minutu prvog dijela na 1:3 povisio mladi Faruk Brkanić.

Minut prije odlaska na odmor Nermin Kahvedžić smanjuje zaostatak na 2:3.

Isti igrač sjajno otvara drugi dio susreta, te u 22. minutu donosi izjednačenje rezultata.

Stefan Jokić sa svoja dva pogotka, u 27. i 32. minutu, donosi prednost gostima iz glavog grada BiH od 3:5.

Do kraja je Mostar SG uspio samo da smanji na 4:5, a strijelac je bio Marijo Aladžić u 38. minutu.