BIH

Goleada u Srpcu!

Futsaleri Borca su se, nakon goleade, plasirali u osminu finala Kupa Republike Srpske.

Čak 15 golova viđeno je na terenu dvorane u Srpcu, a crveno-plavi su nakon 40 minuta trijumfovali rezultatom 6:9 i našli svoje mjesto među 16 najboljih timova u futsal Kupu RS.

Trostruki strijelci za naš tim u ovom duelu bili su Srđan Eskić i Stefan Savić, dva gola je postigao Nikola Zec, a u strijelce se upisao i Emilko Janković.

Igrači Slobodana Blagojevića sada se ponovo vraćaju obavezama u Premijer ligi BiH, gdje ih u subotu, sa početkom u 21.00 čas, u dvorani Borik očekuje utakmica osmog kola protiv aktuelnog šampiona, bijeljinskog Radnika.

SRBAC – BORAC 6:9

Strijelci za Srbac: Cvijetić (6.), Nježić (8.), Bjelonić (15.), Aćić (30.), Nježić (31.) i Grbić (33.), Strijelci za Borac: Eskić (3, 5. i 36.), Savić (6, 12. i 21.), Zec (10. i 35.) i Janković (13.)

SRBAC: Smiljanić, Đogić, Cvijetić, V. Nježić, I. Nježić. Još su igrali: Zukanović, Bjelonić, Grbić, Aćić, Stojković. Trener: Radovan Dragosavljević.

BORAC: Stanivuković, Zec, Janković, Savić, Mirković. Još su igrali: Milanović, Lipovčić, Strika, Kremenović, Čavić, Eskić, Aljetić, Dubravac. Trener: Slobodan Blagojević.

izvor: (borac-sport, foto: KMF Srbac)

Continue Reading

BIH

Nek u Tuzli futsal pobjedi!

By

Sutra nas u tuzlanskom Mejdanu očekuje još jedan futsal spektakl. Tuzlanska Sloboda Kompred je domaćin ekipi KMF “Radnik MD Shop”.

Za obje ekipe ova utakmica ima veoma veliki značaj. Slobodi pozitivan rezultat sutra uliva nadu da ćemo ih i naredne godine gledati u društvu najboljih futsal ekipa u BiH, a Bijeljincima sutrašnji dobar rezultat znači korak bliže prvom mjestu u regularnom dijelu prvenstva. Naravno, na tribinama se očekuju navijači obje ekipe, koji će biti dodatni vjetar u leđa.

Nadamo se da će ova utakmica biti još jedan futsal spektakl, te da će sudijska trojka, kojoj je NS BiH povjerio da sude sutrašnju utakmicu, obaviti posao onako kako to svi ljubitelji futsala od njih očekuju, te da će obje ekipe biti zadovoljne njihovim suđenjem.

Obezbjeđen je direktan prenos na stranici kluba iz tuzlanskog hrama sporta.

BIH

Još jedan trijumf Hercegovine za kratko vreme!

Nakon samo tri dana ponovo su se našli na suprotnim stranama Hercegovina i Mostar SG. Šokantan gol Ćorluke u posljednjoj sekundi eliminisao je Mostarce iz kupa, a zagarantovao je spektakl jer su isti akteri u istoj dvorani našli se večeras u okviru 14. kola Premijer lige BiH.

Svađa Jelića i Momčilovića na toj utakmici donijela je vjerovatno internu kaznu za spomenute jer nisu bili u zapisniku za ovu utakmicu. U prvoj minuti vidjeli smo majstoriju Gašpara, ukrao je jednu loptu, bocnuo iskosa Bevandu ali stativa je saveznik Mostaraca. Uslijedilo je vatreno prvo poluvrijeme, visok ritam, individualno nadigravanje, dosta izolacija, nije manjkalo požrtvovanosti u odbrani. Pravo je čudo da je prvi dio završen bez pogodaka.

Nastavak utakmice donio je sličnu priču. Bevanda i Rašić nisu dozvolili da išta završi iza crte njihovih golova. Osma minuta drugog poluvremena, Aladžić je oboren u jednom sendviču, sudije su smatrale da faula nema, Hercegovina u nastavku ima dobru šansu iz kontre ali ostaju nule na semaforu. Aladžić je prigovorio sudiji Beraku zbog nedosuđenog prekršaja, a ovaj mu pokazuje drugi žuti karton i put u svlačionicu. To je izrevoltiralo prvog čovjeka Mostara, Mirsada Geru Fazlinovića, koji napada sudije a oni i njega isključuju. Odbranio se nekako Mostar sa igračem manje, a onda kad se vratio četvrti igrač dobili su još jedan hladan tuš. Blago Gašpar šalje lažnjakom Rajčevića i Thiaga za Mostar istim busem, a onda šut slabijom nogom i lopta pronalazi put do mreže Bevande koji je do tada bio odličan, ali ovaj gol ide i njemu na dušu.

Prepustili su domaći igru ekipi sa Neretve, postavili se u defanzivni blok. Na tri minute do kraja, šesti faul pravi Ivan Ivanković nad Morenom, iako se činilo da je obostrano povlačenje u pitanju. Ovaj put Hercegovina nije zadovoljna odlukom sudija. Loptu uzima Dani de Souza i pogađa za 1:1. Sa centra odmah odlična akcija Hercegovine. Lopta u sidro za Darka Ivankovića, ostavlja je Daka idealno u prostor za Ivana Ivankovića, a bivši igrač Mostara pogađa za 2:1. Nije dugo trebalo gostima da dođu do još jednog kaznenog udarca. Darko Ivanković je zakasnio sa startom i napravio prekršaj. Loptu ponovo uzima Dani de Souza ali ovaj put Rašić primjenjuje drugu taktiku i postaje heroj Širokobriježana.

Pobjeda Hercegovine od 2:1, treća pobjeda nad Mostarom u ovoj sezoni i sjajna sedmica za ovaj tim.

BIH

“ALEA IACTA EST”

By

“Kocka je bačena”Naslov je ovog teksta,a što je bila čuvena izreka legendarnog rimskoga vojskovođe Gaja Julia Cezara,koju je izgovorio u namjeri da prijeđe rijeku Rubikon,te preuzme vlast u Rimu.

Fraza i citat kojeg često u životu koristimo,kada imamo dosta toga da izgubimo,ali se ipak odlučujemo “kockati”.

MNK “SLOBODA KOMPRED” nakon dugo vremena i igranja u “elitnom” društvu BH futsala,nalazi se na pragu ispadanja.

Jako teški dani za klub iz Tuzle,jedini koji je ostao u društvu najboljih nakon što se njihov gradski rival ugasio pred sam početak ove sezone.

Stvari su odlično krenule za “tuzlanske mališane”sezona otvorena sa dvije pobjede,a onda krah i neobjašnjiv pad.

Sve je učinio Mirsad Mićo Ovčina ne bi li se vratio na pobjednički niz,ali kada ne ide onda ne ide.

Nakon odigranog prvog dijela sezone Ovčina se odlučuje na “remont” zbog toga i ovakav naslov.

Može se reći sa momcima koji su bili zaštitna “imena kluba:Zulić,Hodžić,Hadžialjević raskinuta je saradnja,Stisnuo je “Mićo” zube i želio spasiti što se spasiti da.Došla su neka nova imena koja su eventualno trebala unijeti svježinu,kako u svlačionicu tako i na teren,a nakon visoke pobjede nad Brotnjom od 7-1,činilo se da je ” to-to”

Sledeći vikend ponovno iste scene,u ključnim minutama gubila se koncetracija,ono što se mora “zabijati” fulalo se,a raspoloženi domaćin sve je koristio.

Porazom prošlog vikenda protiv Neimara u Zenici,ponovno su uvezali 3 poraza i zaista,zaista teška situacija za nekadašnjeg prvaka ex Ju.

u Okviru 14 kola u Mejdan dolazi prvak BIH,ekipa KMF RADNIK Bijeljina,ekipa o kojoj ne treba trošiti riječi,rezultati govore sasvim dovoljno!

Fantastičan “višak” ponajjači u regiji,Arnautović protiv Ramića,Ovčina protiv Vujića.

U prvom susretu ove dvije ekipe u Bijeljini domaći su slavili rezultatom 7-6.

Tada su za domaće strijelci bili po 2 puta Marinković i Jović,te Pavić,Rakić i Pavlović po jedan gol,za Kompred dva pogodka postiže Imširović a u strijelce su se upisivali:Buljubašić,Smajić,Tabaković te iskusni Spahić.

Ništa manje uzbuđenja ne očekujemo ni u ovoj utakmici Kompred na “sve ili ništa”,Radnik za prvaka.

03.03.2024 Nedjelja dvorana Mejdan Tuzla 19:00h