BIH

Još jedan trijumf Hercegovine za kratko vreme!

Nakon samo tri dana ponovo su se našli na suprotnim stranama Hercegovina i Mostar SG. Šokantan gol Ćorluke u posljednjoj sekundi eliminisao je Mostarce iz kupa, a zagarantovao je spektakl jer su isti akteri u istoj dvorani našli se večeras u okviru 14. kola Premijer lige BiH.

Svađa Jelića i Momčilovića na toj utakmici donijela je vjerovatno internu kaznu za spomenute jer nisu bili u zapisniku za ovu utakmicu. U prvoj minuti vidjeli smo majstoriju Gašpara, ukrao je jednu loptu, bocnuo iskosa Bevandu ali stativa je saveznik Mostaraca. Uslijedilo je vatreno prvo poluvrijeme, visok ritam, individualno nadigravanje, dosta izolacija, nije manjkalo požrtvovanosti u odbrani. Pravo je čudo da je prvi dio završen bez pogodaka.

Nastavak utakmice donio je sličnu priču. Bevanda i Rašić nisu dozvolili da išta završi iza crte njihovih golova. Osma minuta drugog poluvremena, Aladžić je oboren u jednom sendviču, sudije su smatrale da faula nema, Hercegovina u nastavku ima dobru šansu iz kontre ali ostaju nule na semaforu. Aladžić je prigovorio sudiji Beraku zbog nedosuđenog prekršaja, a ovaj mu pokazuje drugi žuti karton i put u svlačionicu. To je izrevoltiralo prvog čovjeka Mostara, Mirsada Geru Fazlinovića, koji napada sudije a oni i njega isključuju. Odbranio se nekako Mostar sa igračem manje, a onda kad se vratio četvrti igrač dobili su još jedan hladan tuš. Blago Gašpar šalje lažnjakom Rajčevića i Thiaga za Mostar istim busem, a onda šut slabijom nogom i lopta pronalazi put do mreže Bevande koji je do tada bio odličan, ali ovaj gol ide i njemu na dušu.

Prepustili su domaći igru ekipi sa Neretve, postavili se u defanzivni blok. Na tri minute do kraja, šesti faul pravi Ivan Ivanković nad Morenom, iako se činilo da je obostrano povlačenje u pitanju. Ovaj put Hercegovina nije zadovoljna odlukom sudija. Loptu uzima Dani de Souza i pogađa za 1:1. Sa centra odmah odlična akcija Hercegovine. Lopta u sidro za Darka Ivankovića, ostavlja je Daka idealno u prostor za Ivana Ivankovića, a bivši igrač Mostara pogađa za 2:1. Nije dugo trebalo gostima da dođu do još jednog kaznenog udarca. Darko Ivanković je zakasnio sa startom i napravio prekršaj. Loptu ponovo uzima Dani de Souza ali ovaj put Rašić primjenjuje drugu taktiku i postaje heroj Širokobriježana.

Pobjeda Hercegovine od 2:1, treća pobjeda nad Mostarom u ovoj sezoni i sjajna sedmica za ovaj tim.