BIH

Mostar SG u derbiju kola slavio u Bijeljini

Sjajan meč odigran je danas u Bijeljini, a FC Mostar SG ‘Staklorad’ u derbiju 6. kola Premijer futsal lige BiH slavio je na gostovanju kod KMF Radnik ‘MD Shop’ rezultatom 5:6.

Mostarci su u 12. minutu imali dva gola prednosti. Prvo je mrežu domaćih zatresao Nermin Kahvedžić u 8. da bi četiri minuta kasnije na 0:2 povisio Admir Čorhodžić.

Do odlaska na odmor Bijeljinci su se trgli i pogotkom Mirka Marinkovića smanjili zaostatak na 1:2.

U 28. minutu stvari na početak vraća Cvijetin Pavić, da bi tri minuta kasnije veliki preokret u korist Radnika donio Vladimir Džombić golom iz penala, nakon igranja rukom jednog od igrača mostarske ekipe.

Uslijedio je furiozan nastavak utakmice od strane Starog Grada. Samo par sekundi nakon trećeg gola domaćih, slijedi treći gol za goste. Strijelac je kapiten Marijo Aladžić.

Nije se Aladžić na tome zaustavio, pa u 35. minutu još jednom pogađa mrežu Radnika i donosi novi preokret.

Slobodan Rajčević se dva minuta kasnije upisuje u listru strijelaca, a Predrag Šešelj u 38. minutu povećava prednost Mostaraca na 3:6.

Do kraja utakmice još dva pogotka za Radnik. Strijelci su bili Cvijetin Pavić u 39. i Mirko Marinković u 40. minutu za konačnih 5:6.

Sjajan meč koji je opravdao epitet derbija kola, ali više sreće i znanja imali su gosti koji kući nose tri boda sa teškog gostovanja.

U narednom kolu Radnik gostuje kod Bosne Kompred, dok Mostar SG dočekuje ekipu Konjica.