BIH

Hercegovini puni plijen u Konjicu

MNK Hercegovina iz Širokog Brijega večeras je slavio na gostovanju kod Futsal kluba Konjic u okviru 6. kola Premijer futsal lige BiH rezultatom 3:6.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak, i to u 12. minutu kada je Hercegovinu do prednosti doveo Zvonimir Ćavar.

Odmah na startu drugog dijela na 0:2 povisuje Ante Grbešić, a u 24. minutu sigurnih 0:3 donosi Dragan Edi Marić.

Trgnuli su se domaći i sa dva brza gola Josipa Bilića u rasponu od dva minuta uspjeli da smanje zaostatak na 2:3.

Međutim, Zvonimir Ćavar u 28. i Ante Grbešić u 30. ponovo odvode Hercegovinu na plus tri (2:5).

U 35. minutu u strijelce se upisao i Anđel Čolak, te povisio na 2:6, a domaći su do kraja uspjeli da postignu još jedan pogodak za konačnih 3:6.

Nije Konjicu pomogao ni novi šef struke Mirko Čampara, te se Širokobriježani kući vraćaju sa punim plijenom.

U narednom kolu Hercegovina dočekuje ekipu Sarajeva, dok Konjic gostuje kod aktuelnog prvaka FC Mostar SG ‘Staklorad’.