BIH

Mostar SG lakše nego očekivano u prvoj utakmici polufinala

Odigran je prvi meč polufinala play-offa razigravanja za prvaka Premijer Futsal Lige Bosne i Hercegovine između domaćeg FC “Mostar SG” i gostujućeg tima MNK “Sloga WWIN G.V.-Uskoplje”.

Započeli su igrači Mostar uverljivo ovaj meč i već u 12.minutu vodili sa 4:0 nakon pogodaka Aladžića u 5′ i 11′, odnosno dva vezana pogotka Kahvedžića u 6. i 7′.

Tek u 16′ Sloga stiže do svog prvog pogotka a strelac je bio Zukan.

Slobodan Rajčević se pobrinuo sa krajnji rezultat prvog poluvremena od 5:1, na samom njegovom isteku pred poslednji sudijski zvižduk.

U drugom delu meča, nastavljena je goleada na parketu. Drugi minut nastavka, Suton je strelac za 6:1 nakon što je ostao usamljen u šest metara gostiju. Kalajdžić nastavlja seriju Mostar SG dva minuta kasnije, na semaforu je već 7:1. Svoj drugi pogodak ujedno drugi za goste, postiže Zukan u 25′.

Sve do 33′ zavladalo je zatišje što se tiče golova. Tada Podrug prelepim potezom postiže pogodak za 8:2. Na isteku 36′ Bilkan je strelac trećeg pogotka, ujedno poslednjeg, za svoj tim.

Poslednji minut meča, donosi i konačan rezultat. Nakon igre sa golmanom-igračem domaćih, najpre Rajčević a potom i par trenutaka kasnije trostruki strelac Kahvedžić, postavljaju konačan rezultat prve utakmice ovog polufinalnog para.

FC “Mostar SG”MNK “Sloga WWIN G.V.-Uskoplje” 10:3 (5:1)