BIH

Mostarci u poslednjoj sekundi ispali iz kupa BiH…

U okviru Kupa Bosne i Hercegovine saznali smo večeras prva dva polufinalista.

Derbi susret odigrali su u Pecari, domaća Hercegovina i Mostar Staklorad. Prvo poluvrijeme dosta tvrdo, sa malo pravih prilika. Jedini pogodak viđen je nakon minijature Kalajdžića, solo akcija i prednost Mostaraca od 0:1.

Drugo poluvrijeme donosi nam brzo izjednačenje, strijelac Darko Ivanković. Nije trebalo dugo domaćima da potpuno preokrenu. Gašpar se “ispalio” po desnoj strani, sjajno šutirao, lopta pogađa pred golom Aladžića i završava iza crte. U 34. minuti još jedan pogodak Gašpara. Sjajno je odigrao sa Marićem i špicem pogodio za (činilo se) nedostižnih 3:1. Krenuli su momci sa Neretve na sve ili ništa, nije izgledao predobro taj njihov višak ali u 36. i 37. minuti dvije identične akcije i dva pogotka za 3:3. Dva puta je asistent Jelić a dvostruki strijelac Thiago. Sedam sekundi je ostalo Hercegovini za zadnju akciju na utakmici. Lopta je išla nevjerovatno brzo i precizno tokom čitave akcije, a na kraju Ivanković pronalazi Ćorluku koji zabija za 4:3 na manje od sekund do kraja meča. Veliko oduševljenje domaćih igrača i navijača i druga pobjeda protiv Mostara u ovoj sezoni, a već za vikend u istoj dvorani igraju i treći meč.

I drugi mostarski predstavnik napustio je takmičenje večeras. Zrinjski je dočekao bijeljinski Radnik a već u trećem minutu na semaforu je bilo 0:2. Strijelci Pavlović i Marinković. Drugoligaš je smanjio u 8. minuti preko Perića. Do kraja poluvremena još dva pogotka aktuelnog prvaka. Marinković i Ružičić egzekutori.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je pogotke i neočekivanu dramu. Prvi minut nastavka, Zeko pogađa za 2:4. Uslijedila su nova dva gola Semberaca. Baručija i hatrrick za Marinkovića. Smanjio je Raguž na 3:6 ali već u 29. minuti novi gol Marinkovića za činilo se nedostižnih 3:7. Ipak nije se dao Zrinjski. U 33. minuti postižu pogotke preko Bubala i Cvitanovića, a dva minuta kasnije pogađa Zeko drugi put na utakmici za potpunu dramu. Krenuli su domaći na sve ili ništa ali Radnik nije dozvolio iznenađenje i ostalo je 6:7.