BIH

“Prvak pao”

Nakon 8 utakmica bez poraza KMF Radnik Md Shop večeras je poražen u Mejdanu,poslednji poraz Vujićeva ekipa doživjela je u Sarajevu protiv Želje 4-3.

Malo tko je mogao očekivati da će Sloboda Kompred prekinuti taj niz,međutim ta i utakmica u Bijeljini je teškom mukom pripala sembercima.

Noć koju će izabranici Mirsada Ovčine dugo pamtiti,baš kada je trebalo vratio se Hadžialjević,i odmah je sve izgledalo uveliko drugačije.

Kompred je ušao odvažnije u utakmicu i od samog starta krenuo žestoko,pet-šest zicera su fulali,Buljubašić je pogodio stativu a zatim i Suljić.

Ništa nije izgledalo tako besprijekorno u igri bijeljinaca,i ništa im nije polazilo za rukom,ruku na srce jer su domaći dobro stajali.

Tko je mogao i pomisliti šta je to Ovčini bilo u glavi da krene višak na višak,ali je definitivno znao šta radi.

Nakon nekoliko promašenih prilika,stiže kazna Mirko Marinković postiže svoj 20 gol u sezoni.

Kao što je bilo slučaj u prethodnim utakmicama kada bi primili gol,nisu imali taj karakter za “vratiti” se u utakmicu,ali večeras je sve bilo drugačije.Nastavili su jakom igrom a 3 sekunde prije kraja poluvremena mladi Nurija Suljić koristi dodavanje Hadžialjevića i majstorskim golom poravnjava rezultat.

Pokazat će se možda i presudnim trenutkom utakmice.

Početkom drugog poluvremena dominantniji su bili gosti,Čizmić je sjajno branio uprkos tome da mu je tokom utakmice u više navrata ukazivana liječnička pomoć.

Jedan napad Radnika nije ispao kako su željeli,na scenu onda stupa Mehmed Ramić,na poznat i svojstven način prolazi uz aut liniju pokraj Pavlovića,upošljava Hodžića nakon čijeg se šuta lopta odbila Smajiću koji matira Ružičića i publika u Mejdanu je ponovo na nogama.

Radnik je nakon toga ponovno preuzeo inicijativu,ali su do novog izjednačenja čekali do 28 minute kada Pavlović postiže gol za 2-2.

3 minute kasnije gosti ponovno griješe na višku,lopta se odbija Hadžialjeviću koji na prazan gol zabija za 3-2

Nakon toga domaći golman Čizmić je morao napustiti utakmicu,a umjesto njega ulazi Baščelić čovijek koji uskoro puni 43 godine,da su “golmani kao vino”u ovom slučaju se pokazalo istinito.

Branio je Baščelić “sve živo,hvatao se za glavu u par navrata Pavlović ali i Arnautović,jednostavno bila je njegova noć.

Igrao se 34 minut utakmice kada je još jedna kontra Kompreda urodila plodom,ovaj put se Hodžić sjajno snalazi na stativi i zabija za 4-2.

Imao je Radnik opet i suviše dovoljno vremena za povratak u ovu utakmicu,uzevši u obzir o kakvom se kolektivu radi,ali da stvar po njih bude gora,još jedna intervencija Baščelića koji fantastično baca loptu pravo na glavu Smajića,koji u rangu najvećih futsalera za visokih 5-2 što će se ispostaviti i konačan rezultat ove utakmice.

Kompredu jako važna 3 boda u borbi za opstanak a Radnik uprkos porazu,zadržao prvo mjesto na tabeli.

Nakon utakmice za “Futsal Balkan” govorio je trener domaćih Mirsad Ovčina

Mirsade malo tko je očekivao pobjedu večeras,međutim nakon prvog poluvremena mogli smo vidjeti da se može srušiti prvak nakon serije od 8 utakmica bez poraza ?

“A vidite strast,ljubav emocija,pripremali smo se za ovu utakmicu,onako sa onim čime smo mogli da raspolažemo.

Jednostavno niko nije vjerovao,bili smo u edukativnom centru nogometnog saveza BIH,bili su svi treneri,jednostavno neke stvari trebaju još da rade na sebi da dođu do jednog nivoa,da možemo postaviti utakmicu taktički,uz ovakvu publiku i svakako bih pohvalio i suđenje trojke iz Mostara predvođena Macićem.

U Zenici treći žuti karton dobio je Ibrahim Husejnović,ni samo ne znamo zbog čega ali nije ga večeras bilo,Semir Hodžić je povrijeđen,povratak Hadžialjevića na teren je puno puno značio ekipi.

Sledeća sedmica je utakmica sa Mostarom,ja se nikada ne bojim ako svi momci budu spremni,ako se uspiju oporaviti nadamo se najboljem.

Sada zaostajemo 2 boda za Borcem imamo još bodova u igri”.

Pokazali ste odlučnost i hrabrost,krenuti višak na višak,urodilo je plodom,da li i u nastavku možemo očekivati višak?

“Vidite sasvim jedna druga utakmica će biti u Mostaru,sistem igre koji praktikuje Mostar je potpuno drugačiji ,znači odmorit ću ekipu 24h i moramo se poslije toga dobro pripremiti,idemo na sve ili ništa,pa da onda kući možemo sami odlučivati”.

Da se još dotaknemo Benjamina Smajića,zabio je svoj 13 gol u sezoni,odigrao je na vrhunskom nivou..

“Žao mi je što neće igrati u Mostaru,dosta nam znači,taj momak je samo propustio 2 treninga od početka Septembra,to vam sve govori,utakmicu odigrati bez i jedne izmjene,mogli ste vidjeti da nikako nije izlazio,a odmorio bi samo na tajm autu.

Taktički je također odigrao odlično,osim kod jednog spuštanja kada Dejo Pavlović postiže gol,već je spreman za velike stvari i ako nastavi ovakvim tempom očekuje ga blistava karijera”