BIH

Radnik pobjedom u Širokom Brijegu stavio tačku na prvi dio bh. prvenstva

KMF Radnik ‘MD Shop’ iz Bijeljine sinoć je u zaostaloj utakmici 5. kola Premijer futsal lige BiH slavili na gostovanju kod MNK Hercegovina u Širokom Brijegu rezultatom 3:6.

Bio je ovo posljednji meč jesenjeg dijela prvenstva Premijer futsal lige BiH, a Bijeljinci su se ovom pobjedom bodovno izjednačili sa prvoplasiranim FC Mostar SG ‘Staklorad’, te najavili uzbudljiv nastavak šampionata.

Radnik je do prednosti stigao u 12. minutu golom Davora Arnautovića, ali samo tri minuta kasnije stvari na početak vratio je David Zovko.

Dva minuta prije odlaska u svlačionicu novu prednost gostima donosi Stefan Rakić.

I drugi dio susreta bolje otvaraju gosti iz Bijeljine, te na 1:3 povisuje Cvijetin Pavić.

Domaći uzvraćaju preko Marija Mikulića u 25. minutu i smanjuju zaostatak, ali Stefan Rakić ponovo pogađa minut kasnije i ponovo odvodi Radnik na plus dva.

U 33. minutu Hercegovina sa igračem u polju smanjuje na 3:4, strijelac je bio Anđel Čolak.

Ipak, finiš susreta pripada Bijeljincima koji sa nova dva pogotka stižu do pobjede sa konačnih 3:6. Strijelci su bili Davor Arnautović u 34. i Vladimir Džombić u 35. minutu susreta.