BIH

Radnik u rezultatskoj klackalici izborio istorijsko finale

Poznat je i drugi finalista play-offa razigravanja za prvaka Premijer Futsal Lige Bosne i Hercegovine. Nakon meča u “Pecari” u Širokom Brijegu u svom drugom duelu polufinalne serije između MNK “Hercegovina” i KMF “Radnik MD Shop” iz Bijeljiine, tim aktuelnog prvaka FC “Mostar SG” dobio je destinaciju za odbranu titule na koju putuje u prvom meču finalne serije.

Poveli su gosti već u drugoj minuti nakon što se Mirko Marinković na asistenciju Davora Arnautovića sjajno snašao i pogodio za vođstvo od 0:1.

Nadmudrivanje sa obe strane, uspešno suprostavljanje Radniku koji je svojom prepoznatljivom igrom sa golmanom-igračem pleo mrežu po terenu, rezultiralo je brzim izjednačenjem domaćih minut kasnije, preko Grbešića.

Nastavlja se “klackalica”, gol za gol, najpre opet Marinković na drugoj stativi zatvara za 1:2 da bi Širokobriježani izjednačili u 14.minutu nakon greške gostiju, preko Mikulića na 2:2 za odlazak na pauzu.

U nastavku teška i tvrda utakmica. Prelomni trenutak susreta desio se u 26.minutu kada Davor Arnautović pogađa iz KU sa 6 metara, dosuđenog nakon igranja rukom domaćeg igrača za 2:3. Puno šansi sa obe strane koje ostaju neiskorišćene viđene su do kraja. Igralo se muški, tvrdo, pet na pet, odbrane su vrebale svaku grešku protivnika, ali mreže su mirovale do kraja.

Bijeljincima koji igraju svoju debitantsku sezonu u Premijer Ligi Bosne i Hercegovine, kao i Mostarcima bile su dovoljne dve utakmice da izbore ovosezonsko finale. U dvorani Pecara, pred oko 500 gledalaca, viđena je izuzetno tvrda i napeta utakmica u kojoj je ekipa KMF “Radnik MD Shop” na kraju slavila rezultatom 3:2.

Radnik

MNK “Hercegovina”-KMF “Radnik MD Shop” 2:3 (2:2)

Finalna serija počinje narednog vikenda, a prva utakmica se igra u Bijeljini u subotu.

Tim Radnika je ostvario prednost domaćeg terena osvajanjem prvog mesta u regularnom delu prvenstva u ponavljamo svojoj debitantskoj sezoni u Premijer Futsal Ligi.