BIH

Radniku dovoljno poluvreme

Facebook KMF Radnik MD Shop

Radniku pripala završnica u meču 14.kola Premijer Futsal Lige BiH.

Futsaleri Radnika dočekali su MNK “Hercegovina” na svom parketu u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. U Sportskoj dvorani Gimnazije u Bijeljini, odužili su se svojim vernim navijačima koji su i ovu utakmicu ispunili tribine.

Šok na početku za domaćina već u drugom minutu. Nakon kornera lopta stiže do Vukoje. Šutem sa 15-tak metara, kroz “šumu” nogu, lopta skreće putanju i vara Ružičića kojem prolazi kroz noge u gol.

U osmom minutu nakon igre sa golmanom-igračem, Ružičić sa desetak metara se odlučuje na udarac. Lopta pogađa nebranjeni deo gola golmana gostiju za 1:1.

Marinković postiže svoj prvi gol na utakmici za vođstvo. Na svojoj karakterističnoj poziciji po levoj strani, sačekao je jednu loptu i sa četiri metra postiže pogodak. Na 2:2 uzvraća Vukoja u 18.minutu za odlazak na odmor. Udarcem sa leve strane sa nekih sedam metara pogađa mrežu na prvoj statitivi Ružičića.

Drugo poluvreme Radniku

Drugo poluvreme i pet golova u mreži Hercegovine za tri nova boda Radniku. Ponovo je zablistao Mirko Marinković. Najbolji strelac lige je opet upisao novi hattrick sa još dva gola u drugom poluvremenu. Još jedan do kraja utakmice postiže golman Danijel Ružičić. Po jednom su se u strelce još upisali Rakić i Jovanović.

Ekipa KMF “Radnik MD Shop” bar na jedan dan opet preuzima vrh tabele. MNK “Hercegovina” je na deobi petog mesta sa 20 bodova. Sada sledi reprezentativna pauza u prvenstvu BiH. Ipak večerašnji protivnici će opet za tri dana ukrstiti koplja, kada će odigrati utakmicu 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine u Širokom Brijegu. Sledeći meč Radnik gostuje Mostaru dok Hercegovina dočekuje Konjic