BIH

“Samba” u Čapljini nedovoljna da iznenadi Mostar

U prvom susretu finala Futsal Kupa Bosne i Hercegovine, pred prepunim tribinama, MNK Čapljina”, jedno od najprijatnijih iznenađenja futsal sezone u Bosni i Hercegovini, dočekala je aktuelnog osvajača Kupa i prvaka BiH ekipu FC “Mostar SG”.

Fantastična atmosfera i publika, na kojoj bi im pozavideli mnogi, predstavili su domaćina u pravom svetlu. Pred preko 1000 navijača ušli su bez respekta prema favorizovanom gostu Čapljinci. Bez spuštenog garda i spremni da u svakoj situaciji iskoriste grešku gostiju, nošeni frenetičnim navijanjem publike, domaći igrači su nakon nekoliko propuštenih šansi sa obe strane postigli pogodak pri isteku 13.minuta meća.

Zahvaljujući “sebičnosti” Kozarića, koji je povukao kontru iz svog šesterca izvodeći pravi”veleslalom” između igrača Mostara, stigavši na šest metara ispred gola gostiju, rezonatnim šutem savladava gostujućeg čuvara mreže Ahmedpoura za 1:0 i feštu na tribinama. Vodi Čapljina ali i ne posustaje. Obostrano nadmudrivanje ipak ne daje rezultata, tako da se na poluvreme otišlo sa minimalnim i moramo reći, makar na “srce na terenu” ostvarenim vođstvom od 1:0.

U nastavku zaigrao je Mostar angažovanije i kao produkt te igre ali i nespretnosti odbrane domaćih stigli su do izjednačenja. Na početku 24.minuta, nakon kornera, lopta stiže na desetak metara od gola, sledi šut, odbrana golmana Jurkovića i odbitak na noge Marina Sutona koji spretno koristi priliku i izjednačava rezultat. Nastavlja se igra u visokom ritmu. Nakon jednog šuta sa osam metara iskosa sa desne strane, uspavana odbrana domaćih propušta loptu na drugu stativu gde je Kahvedžić rutinski sprovodi u mrežu domaćih za 1:2. Iako su gubili, nisu posustajali domaći igrači ali ipak nisu imali snage da se vrate u meč. Zaigrali su gosti zadnja četiri minuta meča sa golmanom-igračem u polju i to im donosi rezultat na početku 40.minuta kada Kahvedžić postiže svoj drugi pogodak na meču.

MNK “Čapljina”FC “Mostar SG” 1:3 (1:0)

Revanš meč finala Futsal Kupa Bosne i Hercegovine igra se za sedam dana u Mostaru.